YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen neden susuyor?
Fethullah Gülen'in Herkul.org sitesinden sohbetlerini paylaşan İlahiyatçı Osman Şimşek'e göre Gülen yanlış anlaşılmamak için susma kararı aldı.
Fethullah Gülen neden susuyor?
11 Mart 2014 / 09:50 Güncelleme: 11 Mart 2014 / 09:55

"O kadar ağır o kadar hakaretvari ifadeler kullanılıyor ki ve bunlar bir defa kullanılmıyor. Adeta cevap yetiştirmek mümkün değil" diye açıklama yapan Şimşek, her gün bir tane her gün bir kaç tane, hatta böyle ortaya sürülüyor bir sürü iddia bir sürü iftira. Onlara cevap verebilmek için aynı seviyesizliğe düşmemek lazım.

Hocaefendi'nin edebi nezaketi üslubu buna manidir o seviyesizlik yakınından bile geçemez Hocaefendi'nin. Hükümet çevresi ve havuz medyası maalesef gerçeklerin peşinde değil hakikatleri aramıyor. Şu anda onlara gürültü lazım. Maalesef yapılan kanunsuzlukları yolsuzlukları haramilikleri gürültü ile muhayyel o camia düşmanı ile boğmak istiyorlar, dedi. 

"Yanlış anlaşılmamak için en güzeli sükut"   

Osman Şimşek, Gülen'in suskunluğu ile ilgili olarak, "Hocaefendi hiç bir zaman milleti genel olarak ve Ak Parti içinde de Ak Parti'ye gönül veren insanları genel olarak 'bunlar suçludur bunlar günahkardır' şeklinde hedefe koyacak bir insan değil.

Görebildiğim kadarı ile şunu düşünüyor. Belki hatalı insanlar varsa bunlar yüzde 5'tir yüzde 10'dur. Bir şey söylediğimiz zaman o yüzde 80'de, yüzde 90'da üzerine alınacaktır. Yanlış anlaşılmalar sebebiyet verecektir. O zaman en güzeli sükut..." ifadelerini kullandı.

GEÇTİİİİİİİ.
 // Ahmet CAN
Bu ülkeyi bu hale getirdikten sonra susmuş neye yarar. yapmak zordur ama yıkmak çok kolay. Ama yıkamayacaklar. yedi düvel yetmişi gelse Allahın izniyle YIKAMAYACAKLAR çünkü biz varız Elhamdülillah....
11 Mart 2014 Salı 14:42
Demagoji
 // Kemal
Bos konusmayin. Fetullah Gulen, MIT tırının durdurulmasına, binlerce kişinin dinlenmesine, insanlara iftira atıp hapse atılmalarına, kamu sorularının çalınıp yandaşların personel yapılmasına ne cevap veriyor, ondan haber verin!...
11 Mart 2014 Salı 12:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler