YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Fethullah Gülen mafya babası!"
Fethullah Gülen Cemaati'nin AK Parti düşmanlığı Almanya'ya kadar uzandı.
"Fethullah Gülen mafya babası!"
11 Ocak 2014 / 21:26 Güncelleme: 11 Ocak 2014 / 21:30

Almanya'nın önemli siyasi dergilerinden Der Spiegel'de yer alan haberde Fethullah Gülen hareketini araştıran Maximilian Popp isimli muhabir, "Gülen Hareketi: Der Pate (Mafya babası)" başlıklı bir haber kaleme aldı ve Cemaat'in Almanya'daki derin yapılanmasını da deşifre etti.

"Cemaat tarafından tehdit edilmiş"

Daha önce de yazdığı bir yazıyla Gülen Cemaati'ni rahatsız eden Popp, Almanya'daki Cemaat yanlıları tarafından tehdit edilmiş.

Popp kaleme aldığı yazıda, Gülen Cemaati'nin AK Parti'nin İran ile ilgili yürüttüğü dış politika ve Cemaat'e ait olan dersanelerin kapatılmak istenmesi sebebiyle Gülen Hareketi'nin 17 Aralık Operasyonu ile intikam almaya çalıştığını ifade etti.

"Gülen Amerika'ya kaçtı"

'Cemaat'in Güçlü Ağı, Mafya Babası' şeklinde verilen haberde; Türkiye'deki Gülen Cemaati'nin devlet içinde devlet olduğunu ve devletin önemli organlarının Cemaat tarafından kontrol edilmeye çalışıldığını belirten Popp, Cemaat lideri Gülen'in hakkındaki Türkiye'yi İslamlaştırmak istediği suçlaması gerekçesiyle 1999 yılından beri Amerika'da yaşadığını yazdı.

"Gülen hareketi devlete sızmaya çalışan bir örgüt"

Gülen Cemaati yanlılarının yaklaşık 140 ülkede medya, hastaneler, okullar ve bankalarda vasıtasıyla örgütlenerek o ülkedeki iktidarları kontrol altında tutmayı amaçlayan bir yapı oluşturduklarını ifade eden Popp, " Türkiye Başbakanı Erdoğan'ın yürüttüğü Kürt Açılımı politikasından büyük rahatsızlık duyan Cemaat'in AK Parti aleyhine bir operasyon başlattığını yazdı.

"Öğrenci evleri ve yurtlarda adam kazanıyorlar"

Gülen Cemaati'nin sahip oldukları öğrenci yurtları, öğrenci evleri ile Cemaat'in üye sayısını artırdığını belirten Popp, kendilerini 'Işığın Askerleri' olarak tanımlayan Cemaat üyelerinin, İslam toplumu yaratmak olduğu, iş hayatında, politikada, eğitimde ve yargıda söz sahibi olmak istedikleri kaydetti.

 

TAKVİM

08:32
 // K.A
Mafya babssi mr.gülen kolpacino Allah bizi devletimizi bu mafyanin şerrinden korusun aaaaamiiiin...
12 Ocak 2014 08:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler