YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen. Kenen Evren cennete gidebilir
Fetullah Gülen, 35 yıl önceki 12 Eylül darbesini desteklemişti. Ayrıca Gülen 12 Eylül darbesini yapan Kenan Evren için "cennete girebilir" ifadesini de kullanmıştı.
Fethullah Gülen. Kenen Evren cennete gidebilir
10 Mayıs 2015 / 09:04 Güncelleme: 10 Mayıs 2015 / 09:04

Paralel Yapı'nın darbeciliği eskilere dayanıyor. 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinde yer alan Paralel İhanet Çetesi mensuplarına sahip çıkan Gülen Grubu, 35 yıl önce ise başarı ile sonuçlanan bir darbeye alkış tutmuştu.

"Darbecilere selam duruyoruz"

Paralel Yapı'nın lideri Fetullah Gülen, 12 Eylül 1980 darbesinin ardından Sızıntı Dergisi'nde yayınlanan 'Son Karakol' başlıklı yazısıyla Kenan Evren ve darbecilere destek vermişti.

Sızıntı Dergisi'nde yer alan 'Son Karakol' yazısının o bölümü:

"Hızır gibi yetiştiler"

Ne var ki, yıllardan beri, binbir saldırı ile rehnedar olmuş bir bünye, böyle hemen bir mualece ile iyi edilemeyeceği de muhakkaktı. Daha köklü ve daha gönülden bir hareket gerekliydi ki, milli bünyeyi kemiren yıllanmış seretanlar berteraf edilebilsin.

Ve, işte şimdi, binbir ümit ve sevinç içinde, asırlık bekleyişin tuluû saydığımız, bu son dirilişi, son karakolun varlık ve bekasına alamet sayıyor; ümidimizin tükendiği yerde, Hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe bir kere daha selam duruyoruz.

"Evren cennete gidebilir"

Kenan Evren 31 Ocak 2005 tarihli Milliyet Gazetesi'nde Mehmet Gündem'e verdiği röportajda Kenan Evren'i cennetlik ilan etmişti.

"Evren Paşa, seçmeli din derslerini mecburi yapmakla yararlı bir iş yapmıştır. Gençlerin çoğu onun bu icraatı vesilesiyle din eğitiminden nasiplerini almışlardır. Bu iş kanaatimce öyle büyüktür ki doğrusunu Allah bilir hiçbir sevabı olmasa bile bu icraatı ona yetebilir, ahirette kurtuluşuna vesile olabilir, cennete de gidebilir.."

"Eşekler cennetine" mi?
 // Abdullah
"Eşekler cennetine" mi? Birlikte girersiniz... 17 yaşındaki çocuğu yaşını büyütüp asmanın karşılığı nedir bay çete başı? Onu da söyle hadi.!!!...
10 Mayıs 2015 Pazar 11:14
darbeci
 // osman
sizi gidi darbeciler sizi hainlerin cennete girdigi nerde görülmüş...
10 Mayıs 2015 Pazar 10:39
 // izmirli
He valla, Ben de o dersi sectimidi, evrenin yaninda olmasa da kenardan bi yer verirler bana da :D ya bu gulen yine gulduruyor :)))...
10 Mayıs 2015 10:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler