YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen İsrail'e karşı hala sessiz
17 Aralık sürecinde ettiği beddularla gündeme oturan Fethullah Gülen, Müslümanları katleden ve Ortadoğu'yu kana bulayan İsrail için sessizliğini koruyor.
Fethullah Gülen İsrail'e karşı hala sessiz
16 Temmuz 2014 / 21:27 Güncelleme: 16 Temmuz 2014 / 21:44

İsrail, bütün uyarılara rağmen Gazze'yi bombalamaya devam ediyor. Deniz, kara ve havadan yapılan operasyon 10 günü geride bıraktı. Operasyonla beraber 200 Filistinli hayatını kaybederken, 1000'in üzerinde kişi de yaralandı.

İsrail'in saldırıları Türkiye tarafından da büyük tepkiyle karşılandı. Başta Erdoğan olmak üzere, iktidar ve muhalefet parti liderleri Gazze'de yaşanan insanlık dramına tepki gösterirken, sivil toplum örgütleri de peş peşe açıklamalarda bulundu.

Türkiye hemen her kesiminden İsrail'e tepki gelirken, Fethullah Gülen ise sessizliğe gömüldü.

Hükümet karşıtlığı için Berkin'e taziye göndermişti

Gülen Hareketi, Gezi olayları sırasında hükümete yakın, Geziciler'e ise mesafeli durmuştu. Daha sonra 17 Aralık süreciyle birlikte hükümet karşıtı çizgiye giden Cemaat Geziciler'le yakınlaşmıştı. Politikasını AK Parti karşıtlığı çizgisine taşıyan Cemaat bu noktadan sonra Geziciler'le aynı yolda yürümüş, hatta Gülen bu politikanın gereği olarak Berkin Elvan'ın cenazesi için taziye mesajı bile yayınlamıştı.

İsrail'i kınamadı bile

Şimdi ise gözler yine Fethullah Gülen'de ancak kendisinden herhangi bir açıklama henüz gelmedi. Fethullah Gülen, İsrail'in 10 gündür Gazze'yi katliam merkezine dönüştürmesine rağmen şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı, İsrail'i kınamadı.

Mavi Marmara'da İsrail'in tarafını tuttu

Fethullah Gülen İsrail-Filistin konusundaki en son açıklamasını birkaç yıl önce yapmıştı. Hatırlanacağı üzere Gülen, Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara'nın İsrail tarafından basılmasını, vatandaşlarımızın öldürülmesini görmezden gelerek "İsrail'e, devlet otoritesine karşı sorulmalıydı" açıklamasında bulunmuştu.

 

TİMETÜRK

zamana link gonderin
 // kara murat derki!
bu yapilanmayi ve yandas medyasini pek takip etme ihtiyacini hissetmiyorum,, ama birileri zaman gazetesine bu haber ve yorumlari link olarak gonderirse cok faydali olur diye dusunuyorum.. hani su benim hocamin illaki bir bildigi vardir diye inanan zayif musluman kardeslerimiz belki haksizlik karsisinda susanlarin dilsiz seytanlar oldugunu hatirlama ve sorgulamaya yonelebilirler.....
17 Temmuz 2014 Perşembe 09:20
02:40
 // DENİZLERİMİZ KİRLENMESİN
Ayağına taş bağlayıp denize atın; boğulup ölürse 200gr çekirdek çıtlatın. Yok eğer hala su üzerinde duruyorsa; çıkarıp diğer ayağına da taş bağlayın, bu sefer batacaktır. Ardından çekirdek kabuklarını olay mahalinde delil bırakmamak için, 200 metre ötedeki çöpe atın. Yada hiç bulaşmayın. Bu sefer suda boğuldu diye şehit diyecekler....
17 Temmuz 2014 02:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler