YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Fethullah Gülen İsmet İnönü'nün elini öptü"
Cemaatin içinde 40 yıl bulunan Yazar Latif Erdoğan cemaat hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
"Fethullah Gülen İsmet İnönü'nün elini öptü"
08 Mart 2014 / 09:17 Güncelleme: 08 Mart 2014 / 09:28

Yazar Latif Erdoğan A Haber'de yayınlanan Deşifre programına konuk oldu. Erdoğan "Gülen, bana 'Allah ile konuştuğunu söyledi. Kainatı Hz.Muhammed için yarattım senin için de devam ettiriyorum' dedi" diye konuştu.

Cemaatin içinde 40 yıl bulunan Yazar Latif Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar geldi. Bir dönem Gülen'in halefi olarak görülen Latif Erdoğan "bugün gelinen bir noktada ciddi bir proje var Bediüzzaman ve Risale-i Nur devre dışı bırakılıyor" diye konuştu.

Gülen Risale-i Nur'u kullandı 

Fetullah Gülen'in Risale-i Nur'un kutsiyetini kullandığını işaret eden Latif Doğan bu sayede geniş kitlelere hakim olduğunu söyledi. Doğan eğer Gülen'in Risale-i Nur ile hitap etmeseydi cami cemaatinin dışına asla çıkamayacağını kaydetti.

Latif Erdoğan çarpıcı açıklamaların Gülen'in çelişkileri ile sürdürdü. Doğan Ecevit ve Demirel ile ilgili söylem ve fikir değişikliklerine şu şekilde anlattı. Erdoğan " Gülen Ecevit ve Demirel için Deccal dedi. Sonra Demirel'e söz sultanı dedi, diğerine şefaat edeceğim dedi" diye konuştu

Allah (CC) ile görüşüyorum

Erdoğan "Fethullah Gülen, bana 'Allah ile konuştuğunu söyledi. Kainatı Hz.Muhammed(SAV) için yarattım senin için de devam ettiriyorum' dedi" diye konuştu.

İsmet İnönü'nün elini öptü

Erdoğan, Gülen'in bir bilinmeyenini de kendi ağzından anlattı. Erdoğan "Fetullah Gülen sıraya girerek İsmet İnönü'nün elini öptüğünü açıkladığını söyledi. Bu ciğerleri sızlatan bir tablo. Demek ki CHP sevgisi eskiden geliyormuş" şeklinde konuştu.

Gülen'in Türkeş'in kendisine ölüm kararı verdiğini açıkladığını anlatan Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi:

"Gülen Türkeş tarafından kendisini öldürmek için gönderilen bir kişinin geldiğini söyledi. Ben sizi çok seviyorum ben sizi öldüremem dediğini bana anlattı. Türkeş öldü, baktım Hocaefendi gitti cenazesinde en ön safta yeraldı."

Cemaat bir verdiği yerden bin alır 

Tayyip Erdoğan kadar ülkemize faydalı olan bir lider gelmediğini söyleyen Erdoğan Cemaate karşı uyarılarda bulunduğunu kaydetti. Erdoğan şu cümleyi söylediğini anlattı "Hocaefendi bir verdiği yerden bin alır"

08:26
 // bi dur
erdoğan hocamdan ALLAH razı olsun bu söylemler belkide gülen cemaatinin foyası ortaya çıkmasaydı olmayacaktı. Başbakanımdan ALLAH razı olsun ALLAH yar ve yardımcısı olsun kalın sağlıcakla......
09 Mart 2014 08:26
18:26
 // ibrahim demirlek
şaşırtıcı bir durum şoke oldum...
08 Mart 2014 18:26
Özüne dönmeli
 // sadık
Eğer cemaat nurcuyum diyorsa nur dershanelerine dönmelidir.. Yoksa varlık sebebleri son bulduğu gibi ihlasları da son bulabilir.....
08 Mart 2014 Cumartesi 11:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler