YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Kocaeli merkezli 8 ilde yürütülen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında daha önce mahkemeden adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 12 şüpheliden 4'ü ile Fetullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarttı.
Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı
30 Aralık 2015 / 19:17 Güncelleme: 30 Aralık 2015 / 20:35

Kocaeli merkezli 8 ilde gerçekleştirilen operasyon kapsamında sevk edildikleri mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 4 şüpheliyle Fetullah Gülen hakkında, "FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Yönetme ve Üye Olmak" suçundan yakalama kararı çıkartıldı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kocaeli, Van, Bursa, Yalova, Bolu, İstanbul, Adıyaman ve Karabük'te belirlenen adreslere eş zamanlı gerçekleştiren operasyonda 14 kişinin gözaltına alındığı anımsatıldı.

Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanma talebi reddedilerek, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan A.Ö, M.A, S.G, O.Ö, H.K, A.D, Ş.G, H.D. V.A, M.K, İ.Ç. ve A.K. ile Fetullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

Açıklamada, "FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Yönetme ve Üye Olmak" suçundan şüpheliler Fetullah Gülen ile İ.Ç, M.K, A.K. ve V.A. için yakalama kararı çıkarıldı" ifadelerine yer verildi.

Olay

Kocaeli merkezli 8 ilde 22 Aralık'ta gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda emekli 1. sınıf emniyet müdürü A.Ö, 2. sınıf emniyet müdürü A.D, 3. sınıf emniyet müdürü M.A, 4. sınıf emniyet müdürü S.G, emniyet amiri O.Ö, komiser H.K, komiser A.D, komiser yardımcısı Ş.G, komiser yardımcısı M.H.İ, polis memuru H.D. ile "il imamları" V.A, M.K, İ.Ç. ve A.K, gözaltına alınmıştı.

25 Aralık'ta adliyeye sevk edilen şüphelilerden A.D. ile M.H.İ. savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı. Tutuklanmaları talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen A.Ö, M.A, S.G, O.Ö, H.K, A.D, Ş.G, H.D, V.A, M.K, İ.Ç. ve A.K, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı.

Operasyonda gözaltına alınan emniyet mensuplarının, suç örgütüne yönelik teknik takiplerde, kendilerine yakın zanlılar hakkında işlem yapmadıkları iddia edilmişti.

 // yabancı sahipleri olan teröristler
pkk azıttı; eş zamanlı paralelciler azıttı; paralelin açıktan ülkeye saldırısı bertaraf edildi ancak her iki terörist grubun yularları yabancıların elinde değil mi? Kritik karar verecek ve hareket edecek kuruluşlardan paralelcilerin temizlenmesi ivedi sağlanmalı yoksa yabancıların planlarını örtülü yürütmeleri için uyuyan hücreleri hala aktif. pkk özerklik diyor, paralel türlü çeşitli hayinlik yapmak için yabancı sahiplerinden emir bekliyor. Tüm teröristler aynı kefede bertaraf edilmelidir....
31 Aralık 2015 02:41
 // yamuk tipler
Paralel budanıyor ; gövde, dalları ve kökleri ise kritik kurumlarda ve akademik kuruluşlarda, sermayesinde ve yurtdışında. Kökünün kazınması için zaman ve enerji dikkatle kullanılmalıdır. Seçimde %50 oy ile destek veren vatandaşın hakkı için paralelle mücadele etkin ve hızlıca yürütülmelidir.Paralel unsurların, devletin başına şimdi ve gelecekte tehdit, bela olmasının önüne geçilmesi Güçlü Türkiye nin teminatı olacaktır. Vakit hızla akıyor....
31 Aralık 2015 00:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler