YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen hakkında suç duyurusu!
Gazeteci-yazar Yusuf Ünal, Fethullah Gülen'in ABD'den iadesi ve yargılanması istemiyle suç duyurusunda bulundu.
Fethullah Gülen hakkında suç duyurusu!
17 Ocak 2014 / 14:15 Güncelleme: 17 Ocak 2014 / 14:26

Ünal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusu öncesinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Yusuf Ünal, 17 Aralık darbe girişiminin üzerinden bir ay geçtiğini ifade ederek, Fethullah Gülen'in dokunulmazlığının olup olmadığını bilmediklerini aktardı.

Ünal, "Bugüne kadar Fethullah Gülen'e hesap soracak savcı çıkmadı. Paralel devletin başı belli. Eylem ve ifadeler ortada. Bunların yasalardaki karşılığı da belli" dedi. 

Bazı polis müdürlerinin keyfi operasyonlarla hükümeti yıpratmaya çalıştığını anlatan Ünal, "Hükümeti yıkma teşebbüsü sürüyor. Ülkeyi milyarlarca dolar zarara uğrattı. Gülen, gizli kasetlerle şantaj, milletvekillerine istifa baskısı, yargı ve emniyeti etki altına almak ve kendi ifadesiyle devletin kılcal damarlarına sızmak suçlarından yargılanmalıdır. Gülen'in ABD'den iadesi sağlanmalı ve İsrail bağlantıları mutlaka soruşturulmalıdır" diye konuştu. 

Ülkenin huzuru için savcıları göreve çağırdığını ifade eden Ünal, darbe ve darbe girişimlerini lanetlediklerini kaydetti. 

 

AA

13:59
 // VELEVKİ
Hadi diyelim bu Şaki'ye yakalama ve tutuklama kararı çıktı; peki, ABD bu piyonu bize iade edecek mi? Asıl mesele bu galiba....
17 Ocak 2014 13:59
HELAL OLSUN !
 // BATUHAN
Çok yerinde bir tavır.İşte Vatandaş ve Milletini seven bir şahsiyet. Başkasının itibarını sıfırlamak isterken kendisinin ve otoritelerinin itibarını sıfırlayacak İnşaAllah.İşte ava giderken av olmak buna denir....
17 Ocak 2014 Cuma 13:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler