YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen hakkında flaş iddia!
Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca’nın da gözaltına alındığı silahlı terör örgütü soruşturmasının 1 numaralı sanığının Fethullah Gülen olduğu iddia edildi!
Fethullah Gülen hakkında flaş iddia!
15 Aralık 2014 / 02:49 Güncelleme: 15 Aralık 2014 / 07:09

Fethullah Gülen grubu ile Vatikan arasında sürdürülen Dinlerarası Diyalog projesine karşı reddiyeleriyle bilinen Nurcu Tahşiyeciler grubu lideri Mehmet Doğan ilerlemiş yaşına ve ciddi sağlık sorunlarına rağmen, 2010'da dönemin özel yetkili mahkemeleri tarafından El-Kaide ile ilişkilendirilerek tutuklanmıştı.

Terörle suçladılar

Doğan’ın paralel yapılanmanın hedefine girmesi 2009'da Gülen’in internette yayınlanan bir konuşmasından sonraya denk geliyor. Bu konuşmanın ardından Tahşiyeciler'e yönelik cemaate ait Zaman ve Bugün gazetelerinde çeşitli yazılar yayımlandı, STV’de yayınlanan diziler ile de bu grubun “terör örgütü” olduğu algısı uyandırılmaya çalışıldı.

Örgütsel çıkar

Sonrasında açılan bir terör soruşturmasıyla Doğan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Paralel yapının emniyet ve adliyeden tasfiye edilmesiyle, bu gruba yapılan tutuklamaların da komplo olduğu ve örgütsel çıkar doğrultusunda gerçekleştirildiği anlaşıldı.

Talimat alanlar gözaltında

Dünkü operasyonda, Gülen’in talimatlarının koordinesini yapan Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, STV Medya Grup Başkanı Hidayet Karaca, talimatla bu grup hakkında kara propaganda yapan yazarlar, dizi çekimlerini gerçekleştiren isimler ile Emniyet operasyonu ayağında görev alan polislere gözaltı işlemi uygulandı.

Kırmızı Bülten'le istenecek

Başsavcılık kaynaklarına göre soruşturma kapsamında 37 kişiye işlem uygulandı. Bu sayının 5’i çeşitli soruşturmalar kapsamında cezaevinde bulunuyor. 31 kişi hakkında ise gözaltı kararı verildi. Geriye kalan diğer ismin ise “Silahlı Terör Örgütü” soruşturmasının 1 numaralı sanığı Fethullah Gülen olduğu öğrenildi. Gülen, ABD’nin Pensilvanya kentinde ikamet ettiği için hakkında arama veya gözaltı kararı çıkarılmadı. Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen hakkındaki dosyayı kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığı’na gönderecek. Adalet Bakanlığı dosyayı inceledikten sonra İnterpol’den Gülen’in yakalanması için Kırmızı Bülten talep edecek.

 

YENİ ŞAFAK

17:50
 // Acı gerçekler
MİT tırları neden durduruldu.dışişler Bakanlığındaki Suriye toplantısı neden kaydedildi İnternet'e verildi.İHH nın depoları neden basıldı. Bunun kime hangi Vatandaşa millete nasıl faydası olmuştur. Yada hangi düşman devletlerini hangi uluslararası karanlık Örgütleri memnun etti....
15 Aralık 2014 17:50
14:23
 // +++
f.g yi Türkiye topraklarina getirip bu ülke topraklarini kirletmemek lazım o ve onun gibiler vatansız olarak yasamali...
15 Aralık 2014 14:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler