YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen gelsin, boyunun ölçüsünü alsın!
AK Parti'nin Tekirdağ'da sahil dolgu alanındaki mitinginde halka hitap etti.
Fethullah Gülen gelsin, boyunun ölçüsünü alsın!
19 Mart 2014 / 16:55 Güncelleme: 19 Mart 2014 / 17:42

Başbakan Erdoğan, "Türkiye oynanan oyunu görüyor. İşte görüyorsunuz şantaja, montaja, dublaja 'hayır' diyor Tekirdağlı. Her yer aynı şeyi söylüyor aslında. 81 vilayet, 77 milyon, oynanan oyunu görüyor. Milletimiz, Türkiye üzerinde, sandık üzerinde, demokrasi üzerinde oynanan oyunu görüyor ve bu oyuna itiraz ediyor. Meydanlar bu çirkin oyunlara itiraz ediyor" dedi.

Pensilvanya'ya eleştiri

Başbakan Erdoğan, "CHP de MHP de artık iradelerini, artık akıllarını, Pensilvanya'ya kiraya verdiler. Şimdi 30 Mart'ta, benim milletim bu hesabı soracak. Ne diyecek biliyor musunuz  Ya arkadaş senin Amerika'da ne işin var, sen vatansever misin?  Gel vatanına. Niye kaçtın, gittin buradan?  Öyle mi?  Eğer senin suçun falan yoksa, niye Amerika'da yaşıyorsun? Sene 99-2014... 15 yıldır sen buralarda yoksun. Ne yapacaksan gel, burada yap. Niye orada sen kalkıp da Türkiye'mi karıştırıyorsun ya?  Bakıyorsun ki her kirli oyunun altından sen çıkıyorsun ya" dedi.

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü:

Bedduaları kim yaptı, sen yapmadınmı  Ondan sonra geri vitese taktı. 'Yok dedi. Bu Allah'ın gücüne gider' dedi. Tamam da o kasetleri, onları napacaksın. Onları nereye saklayacaksın  Kendi televizyonları bile bunları yayınladı. Ya sen değilmisin Savaş Ay ile mülakatı yapıp, Savaş Ay'a 'Ben bugüne kadar bir oy kullandım. Şu anda Hazreti Cebrail gelse, parti kursa, ben onun partisine bile oy vermem' diyen sen değilmsin  Hiç endişeniz olmasın. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Ve Biz Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmedik, bundan sonra da eğilmeyeceğiz. Hiç bir güç, Allah'ın izniyle. Sen ne biçim hocasın ya  Türkiye'den kaçıp gidiyorsun. İstifa et. Emekli filan değil ha. Kendisine o paralel yapı, pasaport tezgahlıyor, o pasaportu alıyor, o pasaportla beraber Amerika. Bakalım ne kadar orada kalabilecek  Öyle yok. Oradan sen ülkemi karıştıracaksın, biz de seni bırakacağız. Yok öyle 25 kuruşa simit.

"Bunlar maalesef sahtekar, bunlar korsan"

Erdoğan, "Bu telefon dinleyenlere aldanmayın. Bir başbakanın telefonunu dinlemek yasaktır. Ama bunlar maalesef sahtekar, bunlar korsan. Bunlar casusluktan yargılanacaklar casusluktan. Çünkü bu casusluk suçuna girer, sıradan bir olay değil bu. Sen cumhurbaşkanını, başbakanı, meclis başkanını, bakanları dinleyeceksin. Ondan sonra bunu uluslararası bazı yerlere aynı şekilde bildirmediğinin garantisi var mı?  Bunlar boşuna yasaklanmıyor. Bunun hesabını sormak bizim görevimiz değil mi?  Soracağız bunun hesabını" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

-Pensilvanya bedduaları yaptı, ondan sonra geri vitese taktı 'Allah'ın gücüne gider' dedi.

-Emekli filan değil, kaçıyor. Bir de paralel yapı kendisine pasaport tezgahlıyor O pasaportla Amerika. Yok öyle simit

-Hocanıza söyleyin partisini kursun, kendisi de buraya gelsin, boyunun postunun da ölçüsünü alsın.

-MHP 'okyanus ötesi' diyor verip veriştiriyordu. Şimdi üçünün de tek düşmanı AK Parti. Bize dost olarak Allah yeter.

-Kılıçdaroğlu tutturmuş yolsuzluk da yolsuzluk. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. Sen Rahşan affıyla yırttın.

-Bunlar sahtekar, korsan, casusluktan yargılanacak. Kurbanı, zekatı yerine vermediler. Hepsinin hesabını soracağız.

-12 sene önce aklınız neredeydi? Bu başbakan iyiydi, son 2-3 yıl ne oldu, menfaatinize mi dokunduk? Dertleri rant.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler