YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen dönerse başına iş açılır!
17 Aralık darbe girişimini ve 30 Mart seçimlerini yorumlayan Zaman Gazetesi yazarlarından Ali Bulaç, Gülen Hareketi hakkında ilginç itiraflarda bulundu.
Fethullah Gülen dönerse başına iş açılır!
08 Nisan 2014 / 09:30 Güncelleme: 08 Nisan 2014 / 13:22

Haber 7'de yer alan habere göre CNN Türk'te Enver Aysever'in "ananas" sorusuna "din alimleri böyle şeylerle ilgilenir" diyen Ali Bulaç, Gülen'in dönme ihtimaliyle ilgili soruya da "başına iş açılır, dönmemeli" dedi.

Cemaatçi olmadığını, sadece Zaman yazarı olduğunu söyleyen Ali Bulaç, Gülen Hareketi'nin son 12 yılda iki büyük hata yaptığını belirtti. Bulaç'a göre Hareket'in siyasallaşması büyük hatalardan biri.

İşte Ali Bulaç'ın açıklamalarından ilgili bazı bölümler:

Enver Aysever'in sorusu: Mesela Fethullah Hoca'nın telefon konuşmalarında Türkiye'deki ticaret hayatının neredeyse tamamını düzenlediği görülüyor. Yani Koç'la konuşmuş, Ciner'le konuşmuş, onunla konuşmuş, bununla konuşmuş. Bilmiyorum başka kimlerle konuşmuş. Bu konuşmaların sonucunda ananaslar, gelenler, gidenler falan. Bir din alimi bu kadar ticaretle ilgilenir mi?

Ali Bulaç'ın cevabı: İlgilenmesi lazım tabi ki. Bir din aliminin ticaretle, siyasetle, toplumsal hayatla, iktisat politikalarıyla, sosyal politikalarla, aile politikalarıyla ilgilenmesi lazım. Din alimi dediğimiz sadece bir köşede çekilmiş, gece gündüz dua okuyan bir insan değil. Elverir ki doğru bir konumda olsun, doğru şeyler söylesin, toplumu doğru yöne yöneltsin.

Gülen Hareketi 2002'den bu yana iki büyük hata yaptı

Enver Aysever'in "Gülen Hareketi parti kurmalı mı" sorusuna "hayır Gülen Hareketi parti kurmaz, kurmaması da lazım" diyen Ali Bulaç sözlerini şöyle sürdürdü:

Gülen Hareketi çok siyasallaştı

Gülen Hareketi, 2002'den bu yana iki büyük hata yaptı. Çok siyasileşti. Bütün yumurtalarını da AK Parti'nin sepetine koydu son 12 yıl içinde. Türkiye'nin temel sorunlarına karşı da duyarsızlaştı. Fakat şu anda içinden geçmekte olduğu süreç bence Gülen Hareketi için büyük bir hayır oldu. 2014 seçimleriyle birlikte, AK Parti'yle arasına bir mesafe koyup, ki AK Parti tabanı da müslüman bir taban, iyi insanlar. Onda hiç şüphe yok.

Tekrar CHP, SP, MHP hatta BDP seçmenleriyle diyalog kurdu. Eğer bunu devam ettirebilirse, AK Parti seçmeniyle de iyi diyaloglar kurarsa bu tekrar sosyal müslümanlığın Türkiye'de canlanmasına Hareket'in tekrar topluma dönmesine vesile olabilir.

saçmalık
 // depakın
Ya bu insanlar beyin yerine ne taşıyor acaba adam ağzıyla sosyal müslümanlık diyor açıkça müslümanlığı islamı değiştirmeye çalıştıklarını itiraf ediyorlar çok merak ediyorum ne yapıyorlarda bu insanları bu kadar basitleştiriyorlar nasıl bir metod bulmuş bu pensilvanya hipnozun bu kadarıda saçma ya bence insanların kalbindeki imanın yok olmasının adıdır hipnoz birazcık iman ve akıl sahibi insanlar hipnoz olmazlar çünkü kalplerinde imandan başka şeylere yer vermezler ve Allah atevekkül ederler.......
08 Nisan 2014 Salı 15:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler