YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen, davalara servet yatırdı
Fethullah Gülen, davalara servet yatırdı
23 Nisan 2014 20:00
Emekli maaşı ve kitap teliflerini gelir olarak gösteren Fethullah Gülen sadece Yeni Şafak, Star ve Sabah gazetelerine toplam 25 dava açtı ve 1 milyon liradan fazla manevi tazminat talep etti.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre Gülen, siyasiler, gazete ve televizyon kanallarına açtığı yüzlerce dava için harç olarak da küçük bir serveti gözden çıkardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın grup toplantısında gündeme getirdiği 'Gülen'in tazminat davaları' konusu ilginç bir tabloyu ortaya koydu. 1999 yılından beri ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki çiftliğinde yaşayan Fethullah Gülen'in, devletin içindeki paralel yapıyı gözler önüne seren kişi ve kurumlara açtığı yüzlerce dava için küçük bir serveti gözden çıkarması dikkat çekti.

Fethullah Gülen'in, son dönemde kendisine ve paralel yapıya yönelik her yazı, haber ve eleştiriye manevi tazminat davası açtığı biliniyor.

Başbakan Erdoğan da harçlara dikkat çekti

Gülen'in 17 Aralık'tan sonra peş peşe açtığı davalar basında da bir süredir haber konusu oluyordu. Son olarak Başbakan Erdoğan'ın grup toplantısında 'Tek ceketle yola çıktı. Şu anda milyarlarca liralık tazminat davaları açıyor. Bunların parası nereden geliyor' ifadeleri ile gündeme getirdiği Fethullah Gülen'in manevi tazminat davalarının harçları bile dudak uçuklatıyor. Sadece emekli maaşı ve kitap gelirleriyle mütevazı bir hayatı olduğunu belirten Gülen'in toplamda yüzbinlerce lirayı bulan dava harçlarına küçük bir serveti feda etmesi dikkat çekiyor.

Sadece 3 gazeteye açtığı dava sayısı 25

Fethullah Gülen, sadece Sabah, Star ve Yeni Şafak gazetelerine 25 manevi tazminat davası açtı. Gülen bu davalar için 26 bin lira dava harcı yatırdı. Sabah Gazetesi'ne toplam 15 ayrı manevi tazminat davası açan Gülen, bu davalar için 18 bin lira harç yatırdı. Yeni Şafak'a açtığı 6 manevi tazminat davası için dosyaya 6 bin lira yatıran Gülen, Star Gazetesi için açtığı 4 dava için ise 2 bin lira harç parası ödedi.

500'den fazla davaya 100 binlerce lira harç

Başta Başbakan Erdoğan olmak üzere birçok siyasetçi ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine de dava açtığı bilinen Fethullah Gülen'in, sosyal medya başta olmak üzere televizyon ve radyo aracılığı ile yapılan eleştirilere de toplamda 500'ün üzerinde tazminat davası açtığı ileri sürülüyor. Gülen'in bu davalara yatırdığı harç paralarının da yüzbinlerce lirayı bulduğu tahmin ediliyor.

Emekli vaiz servet peşinde

Emekli maaşı ve kitap teliflerini gelir olarak gösteren Fethullah Gülen, sadece Yeni Şafak, Star ve Sabah gazetelerine toplam 25 ayrı dava açtı, 1 milyondan fazla tazminat istedi. Gülen'in sadece 3 gazeteye açtığı davaların masrafları ve harç paraları ise 26 bin lirayı buldu. Gülen'in siyasiler ile televizyon kanalları için açtığı davalar eklendiğinde bu rakam 100 bin lirayı geçiyor. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde 'vaiz'likten emekli olan Gülen, 1999 yılından bu yana ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki çiftliğinde yaşıyor. Son dönemde verdiği röportajlar sonrası 'tek ceketi var' diye lanse edilen Gülen, 'paralel yapı'ya yönelik her eleştiriyi yargıya taşıyıp her dava için de on binlerce lira harç parası ödüyor.

20:23
 // KUL AHMET'İN CEKETİ
Her kes gömlek giyerken, bizimkisi ille de ceket diyor. Bu ceket, ne kadar da altın yumurtlayan tavukmuş. Bu feto, Adnan'ı da geçti. Ortak mı çalışıyorlar ne?...
23 Nisan 2014 20:23
Ceket Farkı
 // Trabzonlu Zeynep
Fethullah Gülen'in o tek ve Meşhur Ceketinin Cepleri oldukça özel ve esrarengiz olmalı. Nasıl Ceplere sahipmiş ki bu kadar Serveti gözlerden saklayabiliyor. onu Ceketinin Cepleri ve içindeki Küçük Serveti bile, Adalet önünde hesap vermekten kurtaramayacak . en büyük Hesabı ise Mahşer gününde Aldattığı ve İhanet ettiği bu Halk'a verecek...
23 Nisan 2014 Çarşamba 17:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler