YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen dava açıyor!
Fethullah Gülen, internetteki bir haberin altına yaptığı yorumda kendisi hakkında “CIA ajanı” diyen M.B. isimli kadına hakaret davası açtı.
Fethullah Gülen dava açıyor!
30 Aralık 2013 / 11:30 Güncelleme: 30 Aralık 2013 / 15:35

İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’ne açılan davada Gülen’in onur, şeref ve saygınlığının rencide edildiği gerekçesiyle M.B.’nin 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İnternetteki bir internet sitesinde 30 Mayıs 2012’de yayınlanan haberde, Fethullah Gülen’in Fenerbahçe’ye dava açtığı bilgisi yer alıyordu.

erdoic.jpg

Haberle ilgili M.B. adlı bir kadın, ‘bkurt1971’ rumuzu üzerinden “Amerika’yı karıştıramaz adamı oyarlar. Orada zaten CIA ajanı olur az biraz kendileri” yorumunu yaptı. Yapılan yorumun kişilik haklarına açıkça saldırı mahiyeti taşıdığını öne süren Gülen, avukatı aracılığıyla M.B. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Fethullah Gülen’in mahkemeye gönderdiği dilekçede şu ifadeler yer aldı: “70 yaşındayım ve 55 yıldır halkın içindeyim. 50’nin üzerinde kitabım yayınlanmış, yüzlerce makalem, şiirlerim ve bini aşan vaaz ve çok sayıda konferanslarım bulunmaktadır. Devletimize, ülkemize ve bütün insanların hizmetine koşmayı en büyük bir şeref telakki ettiğimi her fırsatta dile getiririm. 100’ün üzerinde ülkede devlet temsilcileri, yöneticiler ve halk tasdik etmesine rağmen bir kısım art niyetli insanlar tarafından şahsıma iftira atılması tam bir hukuksuzluktur. Bunlara karşılık, hiçbir mahkûmiyet kararı olmayan bir insan hakkında haksız ve mesnetsiz suçlamalarda bulunulması insaf, mantık, vicdan ve hukuk anlayışıyla izah edilemez bir davranıştır. Hakkımda hakarette bulunan M.B.’den şikâyetçiyim.” 

yalan dünya
 // cnyt sdl
Amerika yerine neden suudi arabistana yerlesmedin....
31 Aralık 2013 Salı 02:17
16:38
 // BOL ZAMAN
“70
yaşındayım ve 55 yıldır halkın
içindeyim. 50’nin üzerinde
kitabım yayınlanmış, yüzlerce makalem, şiirlerim ve bini
aşan vaaz ve çok sayıda
konferanslarım bulunmaktadır.'' diyorsunuz.
Peki nasıl olurda, bunca şey yapmışken, okuyucu yorumlarını okuyup, değerlendirecek zamanı nerden buluyorsunuz? Madem kendinize bu kadar güvenip, hayırlı işler yaptığınıza inanıyorsunuz, o kadar eser ve emeğiniz var, neden bu yorum sizi tedirgin ve rahatsız etti? Ajanlık suç değildir. Hainlik suçtur. Size, hain dememiş ki? Bizim MİT ajanlarımız da var. Ajanlık, başlı başına bir sanattır....
30 Aralık 2013 16:38
15:19
 // YAZIK ÇOK YAZIK
Bula bula, bir okuyucu yorumcusunu mu dava ettiniz. Gücünüz bunlara mı yetiyor. 17 Aralıktan önceki, hakkınızdaki olumsuz yorumlara, biz cevap veriyorduk; o zaman neden dava açmadınız? Sözlükleri açın da bir okuyun derim. Oda tv, Cumhurriyet, Hürriyet, Aydınlık gibi, okuyucu profilindeki yorumları bir okuyun derim. O zaman, hoşgörülüydünüz de, şimdi ne oldu. Bu millet, düşünüp, eleştiride bulunmasın mı?...
30 Aralık 2013 15:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler