YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fethullah Gülen: 3 yıldır beddua ediyorsunuz ama hala ölmedi!
Gülen'in verdiği talimatta Başbakan için, "3 yıldır beddua ediyorsunuz ama ölmüyor. Demek ki halisane etmiyorsunuz" dediği ortaya çıktı.
Fethullah Gülen: 3 yıldır beddua ediyorsunuz ama hala ölmedi!
13 Şubat 2014 / 09:34 Güncelleme: 13 Şubat 2014 / 09:35

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önceki gün grup toplantısında dile getirdiği "Ameliyatımızı bile gündem konusu yapıp 'beddualarınız tutmadı' diyor" sözlerinin altından Fethullah Gülen'in Erdoğan için verdiği beddua talimatı çıktı.

Erdoğan'ın, Gülen'in, yakınlarındakilere "3 yıldır beddua ediyorsunuz ama ölmüyor. Demek ki halisane etmiyorsunuz, kabul olmuyor" şeklinde sözlerini öğrendiği ve bu yüzden konuşmasında bunu dile getirdiği öğrenildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre geçen ay Erdoğan'a, Gülen'in cemaatin yüksek yargı yapılanmasını dinletilmek üzere kaydedilen talimatların dökümü ulaştı. Talimatlar arasında bir kısım Erdoğan'ın dikkatini çekti. Erdoğan'ın, defalarca okuduğu kısımda Gülen kendisinden "Uzun" diye bahsediyor. Gülen, özel ses notunda Erdoğan için, "3 yıldır beddua ediyorsunuz ama ölmüyor. Demek ki, halisane etmiyorsunuz. Bedduanız kabul olmuyor" ifadelerini kullanıyor.

Erdoğan önce inanmadı

Erdoğan, önce ses kaydı dökümüne inanmadı. Bir süre sonra konunun doğru olduğu farklı kaynaklardan da teyit eedildi.

Konuyu ilk olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız dile getirdi. Yıldız bir televizyon programında "Eğer mesele dershaneler olsaydı, bazı arkadaşların -önemli kısmını tenzihen söylüyorum- 'uzun adamın ölümünü üç yıldan beri istiyoruz. Ama hâlâ ölmedi' denmezdi" diyerek konu ile ilgili ilk bilgileri verdi. Gülen'in talimatları olduğunun kesinleşmesinin ardından bu olayı Başbakan Erdoğan grup toplantısında dile getirdi.

"2 Yıl ömrü kaldı" manşeti

Gülen'in, 3 yıllık beddua talimatının ardından Mart 2012 yılında Taraf gazetesinin Wikileaks'in Stratfor belgelerine dayandırdığı, "Erdoğan'ın 2 yıl ömrü kaldı" manşetinin de bu çerçevede bir mesaj olabileceği değerlendirildi.

Başbakanlık kaynaklarının yaptığı değerlendirmelere göre, Erdoğan'ın hastalığı da beddua ile ilişkilendirildi. 2 yıllık ömür biçilmesi bedduanın tutması olarak mesaj verildi.

Bu değerlendirmeler çerçevesinde Erdoğan'ın grupta hem bedduayı dile getirdi hem de beddua ile hastalığı ve ömür biçme manşetleri arasındaki bağı, "Ameliyatımızı bile gündem konusu yapıp 'beddualarınız tutmadı' diyor" sözleri ile ortaya koyduğu belirtildi.

 

SABAH

01:56
 // Yazık
Hashasi dedi patladı gitti...
imam azam ebu hanife nin ölümüne yolculuğu bir okuyun derim ama yok okuyamam diyenlere cok kısa özet geçiyorum zamanında emevileri destekler fakat emevi yanlisa sürüklenince yanlis yapıyorsunuz der ve sürgüne gider...abbasileri destekler onlar da güzel işler yapar hatta sürgünden geri gelmesine vesile olurlar.gel zaman git zaman abbasiler de yanlis yapmaya başlayınca onların da yanlislarİni söyler ve bunun cezası olarak hapise atarlar...ve sonuçta bir zehirlenme sonucu vefat eder...
anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az......
14 Şubat 2014 01:56
21:53
 // M.N.A.
Mr.gülen gibi 8 milyon kisi sayin Başbakanımız'a kuban olsun vatan haini haşhaşi...
13 Şubat 2014 21:53
14:25
 // HALA MI?
Hala bu şebekeye inanan saf insanlar var. Neymiş, fg uyarmış da, Başbakan zehirlenecekmiş de... Geçin bunları geçin. Bu yöntemler, ajanların kullandığı yöntemlerdir. Basit misal: bir kızdan hoşlanıyorsundur, onun güvenini kazanmak için parayla yada rızayla tuttuğun adamları kıza musallat ediyorsun. Ardından, sen gelip o kızı musallat ettiğin kızlardan kurtarıyorsun ve kızın gözünde kahraman oluyorsun. Geç bunları geç! Yol yakın iken gerçeği gör, kafanı kullan. Körü körüne biat olmaz....
13 Şubat 2014 14:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler