YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fenomen şair 'Ben Anadolu' şiirini Kanal A'da okudu
Bingöllü Şair Hacı Gürhan, Kanal A'da Türkiye'nin Seçimi programına konuk oldu. “Ben Anadolu’yum” adlı şiirini canlı yayında okuyan Gürhan, Kürt ve Türklerin kardeş olduğuna vurgu yaparak, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Fenomen şair 'Ben Anadolu' şiirini Kanal A'da okudu
30 Mart 2016 / 12:45 Güncelleme: 30 Mart 2016 / 12:51

Bismillah ile başlayan ve Allah-u Ekber ile biten 'Ben Anadoluyum'' adlı şiiri yazan ve seslendiren Bingöllü Şair Hacı Gürhan'ın, Kanal A'da Fatin Dağistanlı'nın sunduğu Türkiye'nin Seçimi adlı programa konuk oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne  davet edilen şair Gürhan, "Ben Anadoluyum" adlı şiiri canlı yayında okuyarak stüdyoda duygu dolu anlar yaşattı.

Türkiye'nin bir bütün olduğunu, 35 yıldır ülkemiz üzerinde oynana oyunlar sebebiyle esir hayatı yaşadığını anlatan Şair Hacı Gürhan, bu duruma 'Ben Anadoluyum' şiiriyle sitem etti ve ardından şunları söyledi:

"Hepimiz bu toplumda kardeşiz. Çanakkale'de Sarıkamış'ta birlikte şehit olanların torunlarıyız. Bu toprakta hepimiz biriz, kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur. Yıllardır sebepsiz yere birbirimize düşmanlık yapıyoruz. Biz bölge insanı bu sıkıntıdan, stresten bıktık artık. Bu toplumda barışın sağlanması gerekiyor. 35 yıldır kardeş kardeşi vuruyor. Herkes elini taşının altına koysun...Allah rızası için bu iş çözülsün..." 

Kürt halkı barış istiyor

"Kürt halkı barışa çok yatkındır çünkü bölgede uzun süren kan davaları bile bir süre sonra çözüme kavuşturuyorlar. Devletin büyüklerinin öncülüğüyle Kuran'ı Kerim altında bu davalar sona erdirilmektedir. Bölge insanı barışa meyillidir ve barışı istemektedir. " 

KANALHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

 // Kartal Kaya
Mükemmel mükemmel mükemmel yoruma bile gerek yok adamın hammaddesi dibisin...
03 Nisan 2016 11:20
 // Veda
Yüreğinize sağlıkkkkkk...
31 Mart 2016 01:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler