YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Fehriye öldü'ye yalanlama
DHKP-C'den "Fenriye öldü" iddialarına yalanlama geldi
'Fehriye öldü'ye yalanlama
24 Aralık 2009 / 16:46 Güncelleme: 24 Aralık 2009 / 16:46

Belçika'da görülen ve sonlanan DHKP-C davasında beraat eden isim Bahar Kimyongür, Fehriye Erdal'ın öldüğüne ilişkin haberleri asparagas olarak değerlendirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kimyongür, Sabancı suikasti sanığı Fehriye'nin sağlığının yerinde olduğunu,  Erdal'ın hayatının yarısını yer altında ve kaçak şekilde yaşamak zorunda kaldığını söyledi.

FEHRİYE'YE MEDYADA LİNÇ VARMIŞ

Kimyongür sözlerini şöyle sürdürdü: “Fehriye arkadaşa karşı medyada bir linç var adeta ve devletin gizli elleri tarafından da yıllardır takip ediliyor ve yok edilmek isteniyor. Uzun zamandır ortada görünmemesinin nedeni bu. Böyle bir durumda mahkemesine dahi nasıl gelsin ki bu insan. Çok korkunç bir itham. Bu itham da, eylem de ancak Türkiye devletinin yapabileceği bir şey. Bir insanı katledip gömmek. Bu konuda devletin suç dosyası oldukça kabarık ve devlet muhaliflerini defalarca bu şekilde yok etmiştir yani yapılırsa ancak devlet tarafından yapılır bu tip bir şey ama benim bildiğim kadarıyla böyle bir şey yaşanmamıştır. Bu haber asparagastan ibarettir. Benim aldığım tek bilgi Fehriye'nin sağlığının yerinde olduğu yönündedir başka da diyecek bir şeyim yok bu konuda" Fehriye Erdal ile en son teması veya görüşmesi hakkında bilgi vermekten kaçınan Kimyongür, daha sonra Belçika basın mensuplarına yönelik olarak da avukatı ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Sabancı suikastı sanığı DHKP-C üyesi Fehriye Erdal’ın öldürüldüğü ve Romanya’da gömüldüğü iddia ediliyordu.

İLGİLİ HABER

Fehriye Erdal öldürüldü iddiası TIKLAYIN

 

 
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler