YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fehman Hüseyin'in vurulması PKK'yı çözüyor
Fehman Hüseyin'in vurulması PKK'yı çözüyor
Fehman Hüseyin'in vurulması PKK'yı çözüyor
17 Temmuz 2008 / 11:35 Güncelleme: 17 Temmuz 2008 / 00:00


Terör örgütünün sözde yönetim kadrosu ağır darbe aldı. Örgütün silahlı askeri kanat sorumlusu Fehman Hüseyin'in tepesine Türk jetleri bomba yağdırdı.


Kanalahaber.com'un aldığı bilgilere göre, Irak'ın kuzey kesimine düzenlenen son hava harekatında terör örgütünün sözde silahlı askeri kanat sorumlusu Suriye uyruklu Behoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in ağır yaralandı. Erbil'de bir hastaneye yatırılan Hüseyin'in vurulmasının PKK'nın dağılma sürececini hızlandıracak önemli bir gelişme olduğu bildirildi.


AA'nın abonelerine geçtiği haberde, terör örgütü PKK'nın etkisiz hale getirilmesi amacıyla teröristlere yönelik Türkiye'nin iç kesimlerindeki operasyonlar sürerken, Irak'ın kuzeyine yönelik de zaman zaman hava harekatı yapılıyor.


Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığında kalkan savaş uçaklarınca yapılan son hava harekatında terör örgütü PKK'nın ağır kayıplar verdiği öğrenildi.


Yerel kaynaklar, son hava harekatında Zap bölgesinin yoğun bir şekilde havadan bombalandığını ve Oramar mevkisinde terör örgütü PKK'nın sözde silahlı kanadı sorumlusu Fehman Hüseyin'in ağır yaralandığını bildirdiler.


ÖRGÜTÜN DAĞILMA SÜRECİ HIZLANIYOR!


Kanalahaber'in aldığı bilgilere göre ise Teröristin Oramar mevkisinde yapılan ilk tedavisinden sonra Erbil'deki bir hastanede tedavi altına alındığı kaydediliyor. Uzun süredir çözülme ve dağılma sürecine giren PKK'nın son operasyonun ardından derin bir yara aldığı ve örgüt içindeki moral bozukluğunu artırdığı vurgulanıyor.(Kanalahaber.com)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler