YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FBI panikte! Devamlı Adil Öksüz'ü soruyorlar!
TSK imamı olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz için çember daralırken FBI da sıkışmış durumda. Adil Öksüz'ün yakalanması ABD ile 15 Temmuz arasındaki bağlantıyı ortaya çıkaracağı gibi FETÖ - 15 Temmuz ilişkisinin de en somut delili olacak.
FBI panikte! Devamlı Adil Öksüz'ü soruyorlar!
09 Eylül 2016 / 08:15 Güncelleme: 09 Eylül 2016 / 08:17

Akşam'ın Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu firari Adil Öksüz'ün devamlı FBI tarafından sorulduğunu açıkladı.

Kelkitlioğlu, "Adil Öksüz, 11-13 Temmuz tarihleri arasında gittiği ABD’de sadece 6 saat kalarak, Pensilvanya’daki şarlatandan 15 Temmuz talimatını alıp, Türkiye’ye geri dönen isim. Yani, müttefik maskesi takan ABD’nin, "15 Temmuz'la FETÖ ilişkisini ortaya koyan somut kanıt lazım" tezinin en önemli adresi bu... Bu hain yakalandığında, FETÖ-15 Temmuz ilişkisinin en önemli kanıtı da ele geçirilmiş olacak" dedi.

İşte Kelkitlioğlu'nun o yazısı;

Kaçtı mı kaçırıldı mı, Türkiye’de mi yurtdışında mı, Hava Kuvvetleri imamı mı, TSK imamı mı, korunuyor mu korunmuyor mu, yakalanması için çember daraldı mı daralmadı mı?

O kadar şey yazıldı çizildi ki FETÖ’nün firari ismi Adil Öksüz hakkında... Her şeyden önce Akıncı Üssü’nde suçüstü yakalanan bu haini kurtaranın Jandarma olduğu kesin. Daha önce yine bu köşede, Jandarma’nın Öksüz’ü kaçırmak için nasıl plan yaptığını, sıradan bir adam olarak göstermek için nasıl çaba sarfettiğini yazmıştım. O kadar ki; Öksüz serbest bırakıldıktan sonra Jandarma’daki muhatabını arayarak teşekkür bile etmiş.

Evet, bu hain çok önemli bir isim.

Peki, neden bu kadar önemli?

Çünkü Adil Öksüz, 11-13 Temmuz tarihleri arasında gittiği ABD’de sadece 6 saat kalarak, Pensilvanya’daki şarlatandan 15 Temmuz talimatını alıp, Türkiye’ye geri dönen isim. Yani, müttefik maskesi takan ABD’nin, "15 Temmuz'la FETÖ ilişkisini ortaya koyan somut kanıt lazım" tezinin en önemli adresi bu... Bu hain yakalandığında, FETÖ-15 Temmuz ilişkisinin en önemli kanıtı da ele geçirilmiş olacak.

Bu isim o kadar kritik ki, paniğe kapılan FBI bile Türkiye’deki muhataplarına sürekli Adil Öksüz’ü soruyor. FBI ile yapılan yazışmalar sonucunda, Öksüz’ün, Pensilvanya’nın da bağlı olduğu New Jersey eyaletinde oturum almak için bir oto galerisi açtığı öğrenildi.

SAĞ VERMEZLER!

O yüzden bu ismin yakalanması çok önemli.

Devletin ilgili birimlerinde bu hainin ya yurtdışına kaçırıldığı ya da Sakarya’da olduğu yönünde bilgiler var. Bir diğer bilgi ise; bu terör örgütünün ilişkileri ve yapısının çözülmesi açısından en hayati isimlerin başında gelen Öksüz’ün sağ teslim edilmeyeceği.

 // Akman Süleyman
Yakalandığında kendisini kısa sürede serbest bırakan, hakimlerin ve savcıların kendisinin nerede olduğunu bildiklerini, onların bu ışte taraf olduklarından bu kanıya verdiğimizi söyleyebiliriz...
10 Eylül 2016 00:14
saraydaki DHKPCli kızı duyunca ürktüm.ey allahım..
 // hursit dilaver
eskaza yakalarsanız acilen FBI ya teslim edin demek istiyorlar. adamlar alışmışlar. bizim gibi 80 klasör,50 si sunum,300 dosya,78 sabıka sicili,36 mahkeme kararı,160 suç arşivi falan istemeden almaya alışmışlar. şimdi de yakalayınca hemen bize verin,YOKSA KONUŞURSA BİZİ ÖPRSİNİZ demek istiyorlar. bakmayın siz,şimdi türkiyede kaç tane CIA ve FBI ajanı da onu arıyordur. ADOLF EİCHMAN gibi sandığa sokup gemiyle ABDye götürmek için.gemilere dikkat edin.ya da saraya yakın bir yerde aşçıdır ha.......
09 Eylül 2016 Cuma 15:57
 // Hakan
Bence bu şerefsiz MIT'in elinde ve konuşmaya da başladı bile....
09 Eylül 2016 14:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler