YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatma Şahin'den "Gezi" açıklaması
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "Gezi Parkı hadisesinden bir hükümet değişikliği çıkarmaya çalışmak, halka, onun düşüncelerine karşı çok büyük saygısızlıktır" dedi.
Fatma Şahin'den "Gezi" açıklaması
16 Haziran 2013 / 18:40 Güncelleme: 16 Haziran 2013 / 23:09

Bakan Şahin, 20 gündür devam eden Taksim Gezi Parkı eylemlerine yönelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu. Şahin, "Sorunları, krizleri demokrasiden uzaklaşmadan, istişareyle çözmeyi öğrenmeliyiz. Ülkemiz halktan uzak kurumların, kişilerin, zihniyetlerin yönetimine bırakılmamalı. Bu halkı küçümsemek, onun değerlerini dışlamaktır" ifadelerini kullandı.

"Demokrasilerde 'halk da benim gibi düşünsün, giyinsin, yaşasın' demek olmaz" diyen Şahin, "Biz halktan daha modern düşünüyoruz' deme şansı yok kimsenin. Gezi Parkı hadisesinden bir hükümet değişikliği çıkarmaya çalışmak; halka, onun düşüncelerine karşı çok büyük saygısızlıktır. Hükümet değişikliğinin yeri bellidir, o da sandıktır. Çalışırsın, çabalarsın, halkı ilkelerinle, söylediklerinle ikna edersin" değerlendirmesinde bulundu.

tweet-001.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler