YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatma Şahin'den Genç'e cevap
Fatma Şahin'den Genç'e cevap
27 Nisan 2013 17:42
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, TBMM genel kurulunda kendisine yönelik sözlerine ilişkin, Kamer Genç'ten 100 bin lira kazanacağını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, TBMM genel kurulunda kendisine yönelik sözlerine ilişkin, "Allah'ın izniyle ondan 100 bin lira kazanacağım ve yetim, yoksul, yaşlıya harcayacağım. Onların hayır duasını alacağım" dedi.

Bakan Şahin, Oğuzeli Belediyesi konferans salonunda partisinin il danışma meclisi toplantısına katıldı. Konuşmak için kürsüye çıkan Şahin'e bir vatandaş gül vererek, "Birileri size taş atıyor, ben size o taş atanların yerine gül getirdim" dedi.

Şahin, toplantıda yaptığı konuşmada, herkese taş atılamayacağını belirterek, "Hele Şahinbey'in ve Şehitkamil'in torununa hiç taş atamazlar. Haddini bileceksin, hakkını bileceksin, bir Anadolu kadınına asla bu lafları atamazsın. Hele arkamda Şahinbey'in torunları varken, Şehitkamil'in torunları varken, Oğuzeli varken, bu milletin duası varken sen hiçbir şey yapamazsın. Yapamadı, parlamentoya gidemedi, o yürek yok. O cesaret yok. Özürü başkasına diletti. Allah'ın izniyle ondan 100 bin lira kazanacağım ve yetim, yoksul, yaşlıya harcayacağım. Onların hayır duasını alacağım" diye konuştu.

Çözüm süreci

Çözüm sürecine de değinen Şahin, Adem ve Havva'nın soyundan gelen ve aynı coğrafyanın insanlarının "sen şucusun, sen bucusun, sen şu ırktan geldin, sen şu dinden geldin, sen şu cinsten geldin" diyerek ayrıştırıldığını ve fitne tohumuyla kapıştırıldığını dile getirdi.

Bazı kesimlerin bundan beslendiğini, birilerinin siyaseti kan, can ve gözyaşı üzerinden götürdüğünü vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

"Ne zaman ki bir şehit olsa, 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' diyenlere 'gelin kardeşler şehitler ölmesin' dediğiniz zaman masada yok olduklarını görüyoruz. Vatan bölünmesin diye mücadele ettiğimiz zaman bunun bir söylem olduğunu, 'gelin eylemi beraber koyalım' dediğimiz zaman yok olduklarını görüyoruz. Onlarca yıl bedel ödedik, çok canlar gitti, çok kaynak gitti, çok gönül kırıldı. Biz artık medeniyet yolculuğunda ayaklardaki prangalar kaldırılsın, canlar yaşasın, gençler diri diri toprağa gömülmesin istiyoruz. Biz yaşamak ve yaşatmak üzerine siyaset anlayışına sahibiz. Bunların olmaması için mücadele ediyoruz. Birileri de bunların üzerinden kutuplaşıyor, kendi varlıklarını devam ettirmek istiyor."

"Sevgili Peygamberimizin ümmeti olma şuuruyla yola devam ediyoruz"

Şahin, silahı eline alanlar ne kadar suçluysa, cezaevlerinde işkence yapanların ve faili meçhullerin nedeni olanların da en az o kadar suçlu olduğunu savundu.

Herkesin silahını bırakıp, düşüncesiyle mücadele etmesi gerektiğine inandıklarını kaydeden Şahin, hukuk devleti olma ve demokratikleşmenin su, ekmek, hava, tuz kadar önemli olduğunu, bu normlarda ileri demokrasiye ulaşmanın önündeki engelleri kaldırdıklarını anlattı.

Ayrımcılığa müsaade etmediklerini, dini, dili, mezhebi, cinsiyeti ne olursa olsun, anası babası kim olursa olsun insanı "eşrefi mahlukat" gördüklerinin altını çizen Şahin, "Yunus'un diliyle 'Yaratılanı, yaradan da dolayı seviyoruz' Alevi de Kürt de Sünni de bizim kardeşlerimiz. Kardeşler topluluğu içerisinde Sevgili Peygamberimizin ümmeti olma şuuruyla yola devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Şahin, konuşmasının ardından farklı partilerden AK Parti'ye katılan 35 kişiye rozet taktı.

 

AA

18:05
 // Bende İsterem
Fatma Şahin ablam eğer bu yorumu okudu ise, bana da bir 20 kağıt (bin) göndersin. 15 senedir para biriktirip ev alamadım. Ama ben o parayla gidip et alıp, bütün sokak hayvanlarına ziyafet çektirmeyi düşünüyorum. Çünkü öyle bir adamın parası yenmez, mundardır....
27 Nisan 2013 18:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler