YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatma Şahin görevini bırakıyor!
Fatma Şahin görevini bırakıyor!
04 Aralık 2013 18:30
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bütçe görüşmelerinden sonra görevini bırakacağını açıkladı.

CHP’li vekiller, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığına ait kanun tasarısını sunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in istifa etmesini istedi.

Şahin’in partisi tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterildiğini hatırlatan muhalefet vekilleri, Şahin’in seçimlere kadar hem bakanlık hem de vekillik yapmasının etik olmadığını belirtti. Bunun üzerine Şahin, 14 Aralık’ta Meclis Genel Kurulu’nda bakanlığının bütçe görüşmelerinin yapılacağını hatırlatarak, "Bütçeyi teslim ettikten sonra gelen arkadaşımız devam ettirecek çalışmalarımızı" dedi.

Bakan Şahin, "Devlet geleneğinde ve siyaseten bu yeni sorumluluk karşısında ne yapılması gerektiğini biliyoruz. YSK’nın kararına rağmen en kısa sürede sürecin yönetilmesini sağlayacağız. Benim anlayamadığım bu acelecilik neden? Daha kimsenin adayı belli değil, yarış başlamadı daha. Benim adaylığım cuma günü açıklandı" diye konuştu.

Adaylığı açıklanmadan önce ve sonra üslubuna çok dikkat ettiğini ifade eden Şahin, "Bakan olarak seçim çalışmaları yürütmeyeceğim, bunun haksız rekabete dönüşmesine fırsat vermeyeceğim. Herkes rahat olsun herkes, demokrasi, siyaset etiği neyi gerektiriyorsa onu yapacağım" dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler