YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fatih Altaylı kime oy vereceğini açıkladı!
Fatih Altaylı kime oy vereceğini açıkladı!
12 Temmuz 2014 15:40
Fatih Altaylı yeminine sadık kalacak cumhurbaşkanı adayına oy vereceğini açıkladı.

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı oyunun rengini belli etti.

Altaylı, cumhurbaşkanı olacak ismin seçildikten sonra okuyacağı yemin metnine sadık kalacak adaya oy vereceğini söyledi.

Okuyucuların bu kararına tepki göstereceğini ve hiçbir adayın bu yemine sadık kalmayacağını iddia edebileceğini dile getiren Altaylı "Önümde hemen hemen 1 ay ve sonra da 15 gün daha var. O sırada kimin bu metne sadık kalacağını belki anlarım!" dedi.

İşte Altaylı'nın o yazısı...

Cumhurbaşkanı adaylarımız konuşuyor, anlatıyor. Ben de dün bir kez daha açıp Cumhurbaşkanı seçildikten sonra etmesi gereken yemini okudum. 

Yemin şöyle:

"Cumhurbaşkanı sıfatıyla, devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasa'ya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyeti'nin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma büyük Türk milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine ant içerim." 

Bu metni canı gönülden okuyacak adaya oyumu vereceğim 

Okuduktan sonra bazı kelimelerin altını kalın bir kalemle çizdim. Oralara vurgu yaparak yeniden okudum. Ve karar verdim. Bu yemin eğer bizim onayladığımız Anayasa'da yer alıyorsa ve biz bu yemine de "Evet" dediysek, o gün oylarımızla onayladığımız Anayasa'ya saygımız olmalı. Cumhurbaşkanı seçerken de bu metne sadık kalacak, bu metni canı gönülden okuyacak aday hangisi ise ona oy vereceğim. 

Bazılarınız diyecek ki, "Bu adayların hiçbiri o metne sadık kalmaz". Bilmiyorum. Önümde hemen hemen 1 ay ve sonra da 15 gün daha var. O sırada kimin bu metne sadık kalacağını belki anlarım! Anlamadığım şey ise son referandumda bu metni niye değiştirmedikleri.

15:08
 // Ahmet
Demogog ,levent kırca ya göre de yalaka....
13 Temmuz 2014 15:08
11:52
 // Taraflı
Bende filistin konusunda tarafsız olanlara oy vermeyeceğim. Sonuçta fatihinde 1 oyu var benimde 1 oyum var...
13 Temmuz 2014 11:52
01:45
 // KONU BÜTÜNLÜĞÜ
Son cümle konuyu bağlayacağına, tarumar edip dağıtmıştır. Ne demiş Altaylı: ''Anlamadığım şey ise son
referandumda bu metni niye
değiştirmedikleri''
Hem yemine sadık kalacak aday arıyorsun, hem de o yemine şerh koyuyorsun. Ben de seni anlayamadım. Cesur ol!...
13 Temmuz 2014 01:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler