YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fakıbaba: " Aday gösterilmezsem..."
AK Parti'den istifa ettikten 4 yıl sonra AKP'ye geri dönen Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Söz Sende" programına katılarak Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı.
Fakıbaba: " Aday gösterilmezsem..."
29 Ocak 2013 / 21:21 Güncelleme: 29 Ocak 2013 / 21:37

Balçiçek İlter'in konuğu olan Ahmet Eşref Fakıbaba, 2009 yılında AKP Şanlıurfa Milletvekilleri ile yaşadığı gerginliği anlattı.

Fakıbaba, "Benim esas olarak çatıştığım vekiller zaten şu anda yok. Diğer vekil arkadaşlarımı da il başkanımla beraber ziyaret ettim. Arayanlar da oldu. Yaşanan her şeyin bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Hiçbir kavgada tek taraf yüzde yüz hatalı değildir. Ben de daha sakin, daha toleranslı davranabilirdim.Çünkü siyaset farklı bir olay, alkışlar karşısında da yuhalamalar karşısında da olgun olmanız lazım. Şimdi siyaseti daha iyi bildiğimi düşünüyorum." diye konuştu.

"Aday gösterilmezsem bağımsız aday olmayacağım"

"Ben hiçbir zaman şunu olacağım bunu olacağım gibi bir şey demedim. Benim görevim 2014'ün 30 Mart'ına kadar görevimi başarıyla yapmak. Sonrası olur olmaz, o hiç önemli değil. Uygun görülürse olur, görülmezse arkama bile bakmam. Çünkü 2009 ile 2014 çok farklı. 2009'da tamamen benim kendimi ifade edemediğim bir olay vardı. 2014'te ben projelerinin çoğunu tamamlamış bir belediye başkanı olacağım, gözüm arkada kalmayacak. 2014'te eğer bu görev bana verilmezse büyük bir saygı duyarım, asla bağımsız aday olmam. Bir partili olarak partim için çalışırım."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler