YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fadıl Akgündüz'den Cemaate İnce Gönderme
İstanbul Avrupa yakası Bayrampaşa'da Jetpa Holding tarafından hayata geçirilen Caprice Gold'un İstanbul'un çeşitli yerlerindeki billboardlarda yer alan reklamında Cemaatin gazetesi olan Zaman'a ince bir göndermede bulunuldu.
Fadıl Akgündüz'den Cemaate İnce Gönderme
09 Aralık 2013 / 16:40 Güncelleme: 09 Aralık 2013 / 16:46

Haber Kıta'nın haberine göre Caprice Gold için yapılan reklamda 'Caprice Gold Sarayı'nın satışa arzedilen % 20'sinden sadece % 3'ü kaldı' denildi. Fadıl Akgündüz verdiği reklamda asıl bombayı, Zaman gazetesinin yazı fontunu ve rengini kullanılarak büyük puntolarla 'Zaman Eriyor' yazını yazarak patlattı. Fadıl Akgündüz'ün bu hareketi cemaate 'ince gönderme' yorumlarına neden oldu.


İşte o reklam

zamn8.jpg


Cübbeli ile yollarını ayırmıştı

Jetpa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fadıl Akgündüz ile cemaat arasında gergin hava sürüyor. Dersanelerin kapatılmaması gerektiğini ifade eden Cübbeli olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün geçtiğimiz günlerde STV'de verdiği dersaneye destek açıklamasından sonra Fadıl Akgündüz Cübbeli Hoca ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Fadıl Akgündüz ve Cübbeli Hoca'nın arasına “samanyolu” girmişti...

Fadıl Akgündüz, Cübbeli Ahmet Hoca ile olan birlikteliklerine son verdiklerini açıkladı. Akgündüz, "Düşmanımızın dostu olan biri, artık bizim dostumuz olamaz" demişti.

Fadıl Akgündüz'ün yaptığı o açıklama:

'15 bin 300 ortağı ve 3 milyon nüfusa tekabül eden 700 bin aile müşterisi ile, nitelikli bir topluluktan oluşan grubumuz, şu bulunduğumuz yıl içinde 25. yılını idrak etmiş bulunmaktadır. Çeyrek asırdır, doğusundan batısına kadar, uluslararası düzeydeki projelerle, ülkemizin kalkınması için büyük mücadeleler veren ve geçtiğimiz o karanlık dönemde, bu yolda büyük bedeller ödeyen grubumuz, bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da hiç kimseden çekinmeden, Yüce Hak'kın yardımı ve halkımızın desteği ile hak çizgisinden kesinlikle ödün vermeden, doğru yolda ilerlemeye devam edecektir' dedi.

Gülen üzerinden Bülent Ecevit'e eleştiri

'Koç Grubu'nun çok seviştiği ve Fethullah Gülen'in kendisi için şefaat etmek istediği yegane kişi olan Bülent Ecevit'in son başbakanlık döneminde, ülkesine, Müslümanlara ve tüm insanlığa daha iyi imkanlar sağlamak için çalışan Jetpa Holding'i yok etmek amacıyla, devletin gücünü kullanarak nasıl bir ölümcül saldırı gerçekleştirdiği, tüm kamuoyunun gözü önünde cereyan etmiştir' diye devam eden Akgündüz, '11 yıl süren uzun bir hukuk mücadelesi sonunda, Mart 2011'de Yargıtay'ın nihai kararıyla, grubumuzun ve şahsımın aklanmış olması ve tüm mal varlıklarımıza konulan ihtiyati tedbirlerin kaldırılması, bize yapılan saldırının ne kadar hunharca ve haksız yere yapıldığını gözler önüne sermiştir' ifadelerini kullandı.

'Düşmanımızın dostu artık bizim dostumuz olamaz'

Cübbeli Ahmet Hoca ile olan birlikteliklerine son verdiklerini duyuran Mehmet Fadıl Akgündüz, 'Gerçekler sonsuza kadar gizlenemez; hak haktır, yalan yalandır. İslam'a hizmet eden herkese hizmet etmeyi bir asli görev olarak bilmemiz hasebiyle, son üç yıl boyunca, grubum ve şahsım belli çevrelere karşı çok ciddi riskler alarak Cübbeli Ahmet'e de hayatının çok zor bir döneminde hizmet etmeye gayret gösterdik. Ama ne yazık ki, daha önceleri Samanyolu Televizyonu'nu seyredenin küfre girdiğini söyleyen Cübbeli Ahmet, geçtiğimiz günlerde Samanyolu Televizyonu'nda bir programa çıkmış ve bizi ve onu tanıyan herkesi hayretlere düşürmüştür. Çok inandığınız 'mümin' bir dostunuzun, size yıllar boyunca acı vermiş başkalarıyla işbirliği yaptığını görmeniz size daha büyük bir acı verir. Bu güne kadar, kendisine iyilikten başka bir şey yapmadığımız Cübbeli Ahmet, hangi fetva, hangi akıl ve hangi hakla, arkasında duran gücümüzü ve kendisine güvenerek emanet ettiğimiz etiketimizi, bizden habersizce ve bize karşı kullanarak, telafisi mümkün olmayacak zararların içerisine atma cesaretini kendisinde bulmuştur acaba? Düşmanımızın dostu olan biri, artık bizim dostumuz olamaz' açıklamasında bulundu.

gönül
 // x men
gönül sevdası bitmez..sevgi ile kurulan erimez.....
10 Aralık 2013 Salı 07:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler