YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Faciadan sonra 'bu kadar da olmaz' dedirten olay
Soma Kömür İşletmeleri’'nin, Soma İlçesi’nde 301 madenciye mezar olan madenlerde çalışmak üzere 100 madenci ve 10 elektrikçi alınması için 28 Nisan’da Türkiye İş Kurumu’na başvurduğu ortaya çıktı.
Faciadan sonra 'bu kadar da olmaz' dedirten olay
21 Mayıs 2014 / 08:29 Güncelleme: 21 Mayıs 2014 / 08:38

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde 00002055756 talep numarası ile yer alan ilanda, işe alınacak vasıfsız işçilerin ‘pratikten’ yetiştirilecekleri belirtildi.

Soma Kömür İşletmeleri Yönetim Başkanı Alp Gürkan maden faciası sonrasında düzenlediği basın toplantısında, işe başlamadan önce işçilere eğitim verdiklerini söylemişti.

Yalnızca erkek adayların başvurabileceği ilanda askerlik durumunun önem taşımadığı ve alt yaş sınırının 18 olduğu belirtildi. Diğer dikkat çekici unsur ise ilan için başvuracak adayların ‘ilköğretim ve üzeri’ eğitime sahip olmalarının yeterli olacağı bilgisine yer verilmesiydi.

Adayların, Akhisar, Bergama, Dursunbey, İvrindi, Kınık, Kırkağaç, Savaştepe ve Soma ilçelerinden birinde ikamet ediyor olmaları da istenen Soma Kömür İşletmeleri A.Ş unvanı ile verilen ilanda son başvuru tarihi 29 Mayıs 2014 olarak belirtildi.

1 ay askıda kalması gereken ilan dün Manisa İl Müdürlüğü tarafından sistemden kaldırıldı ancak söz konusu ilanda ‘vasıfsız işçi’ ibaresi madencilik işletmelerinin işçi eğitimine bakışını bir kez daha ortaya koydu. Bu görüşü işçilerin bakışı da doğruladı.

ilan-002.jpg

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler