YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Facebook'tan Abdurrahman Dilipak'a sansür
Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın Paris'teki baskınla ilgili kaleme aldığı çarpıcı tespitler Facebook'u rahatsız etti.
Facebook'tan Abdurrahman Dilipak'a sansür
11 Ocak 2015 / 22:17 Güncelleme: 13 Ocak 2015 / 03:08

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın "Kork Fransa!" başlıklı dünkü yazısında yer verdiği çarpıcı değerlendirmeler, objektif olduğunu iddia eden ABD menşeili sosyal paylaşım sitesi Facebook'u rahatsız etti. Dilipak'ın yazısındaki tespitlerden bir kısmını sayfa ve profillerinde paylaşan birçok kullanıcı Facebook'tan engel yerken, Dilipak'ın yazdıkları da siteden kaldırıldı.

Halkı isyana teşvik eden sayfa ve profillere ‘sınırsız özgürlük’ tanıyan Facebook'un, başta Akit gazetesi ve yazarları olmak üzere Müslümanlara yönelik sergilediği sansür ve ambargo 'manidar' karşılandı.

İşte Dilipak'ın engellenen o sözleri:

Ağla ey Paris.. Anne babalarını öldürüp, mallarını yağmaladığınız, köleleştirdiğiniz öfkeleri akıllarından büyük varoş çocukları haymlarından kaçıp, size doğru geliyorlar.. Örgütlü olmaları gerekmiyor. Kendilerini bir örgüte nisbet etmeleri yetiyor.. Kaybecek fazla bir şeyleri yok bu insanların. Kendilerini günah dolu suçlu bir hayata mahkûm edenlerden intikam almak isteyen, intihar etmek yerine bu işten önce intikam almak isteyen bir sürü genç var.

11-012.jpg

İşte Dilipak'ın sansürlenen yazısının tamamı:

12-009.jpg

Alın size özgür batı...
 // Ömer
IŞiD gibi terörist ve barbarların twitter,Facebook kulanmalarında hiç bir sorun yok. ama doğruları ve batı dünyasının ahlaksızlığını,ikiyüzlülüğünü yüzüne şamar misali vuranlara (müslüman olsun olmasın) ve demokratik seçilme iktidar olan Hamas'a yasak.Müslümanların,ezilenlerin,sömürülenlerin, artık gazeteci,çoluk çocuk öldüren pişkin katillerle kol kola girmekte sorun görmeyen,utanmayan ikiyüzlü batılı sözde medeni ülkelerce Üzerlerine örtülen toprağı atıp silkinmeleri lazım.elin facesi&gerdek...
12 Ocak 2015 Pazartesi 11:10
23:09
 // İhsan
İşlerine gelmedimi böyle sansürlerler. Bunlar üst aklın birer kolu. mutdoch da fransa saldırısından bütün müslümanları sorumlu tutmuştu....
11 Ocak 2015 23:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler