YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fabrika yangını korkuttu
Fabrika yangını korkuttu
28 Eylül 2011 07:52
Kocaeli'de otomotiv yan sanayi ürünleri üreten fabrikanın ambar bölümünde çıkan yangın büyük çapta maddi hasara neden oldu. Kimyasal madde içeren tankların patlamaması için soğutma çalışmaları yapılıyor.

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde yangın çıkan otomotiv yan sanayi ürünleri yapan fabrikanın büyük bir kısmı yandı. Fabrikada kimyasal madde dolu tankların patlamaması için soğutma çalışması yapılıyor.

Alınan bilgiye göre, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Organize Sanayi Bölgesi'ndeki HP Pelzer Pimsa Otomotiv AŞ'ye ait 100 işçinin çalıştığı fabrikanın ambar bölümünde çıkan yangın kısa sürede büyüdü.

Yaklaşık 20 bin metrekare kapalı alanı bulunan fabrikanın büyük bir kısmının yandığı, olay yerinde çalışmalarını sürdüren 40 itfaiye ekibinin ise fabrikanın alt kısmında bulunan kimyasal madde dolu tankların patlamaması için soğutma çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Olay yerine giden Çayırova Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, yetkililerden söndürme çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bu arada, çalıştıkları fabrikadaki yangını izleyen bazı işçilerin gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü.

aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler