YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
F16'lar vurdu, terörist başları kaçacak delik aradı
PKK asker ve polisimize kalleşçe saldırdı. F-16'lar Kandil'i yerle bir etti. Terörist başları kaçacak delik aradı. Her gün demeç veren Murat Karayılan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Duran Kalkan ve Sabri Ok'tan ses çıkmadı.
F16'lar vurdu, terörist başları kaçacak delik aradı
30 Temmuz 2015 / 09:00 Güncelleme: 30 Temmuz 2015 / 09:10

Çözüm Süreci'ni sürekli baltalayan PKK'nın dağ kadrosu, Kandil'e bomba yağınca kaçacak delik aradı.

Yaklaşık iki yıldır yapılan "Silah bırakılacak" çağrısını göz ardı eden her fırsatta "Ortalık savaş alanına döner" tehditleri savuran Murat Karayılan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Duran Kalkan ve Sabri Ok gibi isimler, Kandil'e yapılan operasyonlar başlayıncaya kadar yerli ve yabancı basına her gün açıklamalarda bulunuyordu. 

Özellikle HDP'nin meclise girmesinin ardından partiden yapılan her açıklamaya karşı çıkan, Kandil'den, HDP ve Selahattin Demirtaş'a ayar vererek partiyi yöneten terörist başları, bombaları görünce ise sırra kadem bastı.

PKK'nın tepe kadrosu sessizliğe gömülürken örgütün açıklamaları ise ismi duyulmamış, üçüncü sınıf teröristler tarafından yapılmaya başlandı. 

Saldırıları onlar yapmamış

Her gün açıklama yapıp yerli yabancı basına röportaj veren Karayılan, Bayık, Karasu, Kalkan ve Ok'un gıkı çıkmadı. Bir anda ılımlı açıklamalar yapan terör örgütünün sözcülüğünü ise örgütün üçüncü sınıfı isimlerinden Demhat Agid üstlendi.

KCK Dış İlişkiler Sözcüsü Agit "Ceylanpınar'daki saldırıyı PKK yapmadı. Bizden bir saldırı olsaydı özeleştirimizi yapardık. Biz barış istiyoruz ama çözüm süreciyle elleri, kolları bağlanmaya çalışılan bir PKK, bir taraftan da üzerimize sürülen bir ordu gerçeği var" diye konuştu.

Basın sözcüleri sus pus

PKK'nın tepe yöneticileri kaçacak delik ararken, her fırsatta kanlı terör örgütünün sözcülüğünü yapan gazeteciler de sessizliğe gömüldü.

Can Dündar, Aslı Aydıntaşbaş, Hasan Cemal, Amberin Zaman ve Cüneyt Özdemir gibi isimler PKK'nın tepe kadrosunu bir çok kez ziyaret ederken, utanmadan "PKK çevreyi temiz tutuyor, yerlere izmarit bile atmıyor" başlıkları atmışlardı.

Terörist başlarının ortadan kaybolması üzerine, PKK'nın basın sözcülüğünü üstlenen gazetecilerden bir açıklama gelmemesi de dikkat çekti.

 

TAKVİM

tukuruk
 // cengiz
Kesin daha fazla tükürük taplamak içi kaçmişlardır....
30 Temmuz 2015 14:31
 // Hayrettin pasa
Bu daglarda bu adsmlari kim besliyo ne yiyorlar iciyorlar onlarida bulun bizim memleketi cozum surdcini kullanip cobansiz koy zannettiler bu memleketin her hafizi okumaya devam ettikce hic bisey olmaz korkmayin duaya sarilin dostlar anlimiz secdedeyken gozu yasli mevlamiz komaz onlari...
30 Temmuz 2015 14:15
1
 // 1
hala daha şu hdpyi meşru yapmaya çalışıyorsunuz. neymiş dışardan yönetiyor Muş tehdit ediyor Muş cart curt vb... Terörist Güdümlü milletvekillerinin de partilerinin de kapatılması millet tarafından isteniyor. bir daha herhangi bir medya bunlara algı şeysi diyorsunuz ya ondan yaparsa Allah bildiği gibi yapsın onları. ..yoksa kimsenin bişi yapacağı falan yok......
30 Temmuz 2015 14:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler