YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
F16'lar PKK'ya bomba yağdırdı
F16'lar PKK'ya bomba yağdırdı
23 Eylül 2015 06:56
Irak'ın kuzeyindeki Sina-Haftanin'e düzenlenen hava saldırılarında terör örgütü PKK'nın mühimmat ve barınma alanları imha edildi

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgi ve görüntülere göre, Irak'ın kuzeyindeki Sina-Haftanin'de İnsansız Hava Aracı (İHA) ve diğer istihbarat kaynaklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda tespit edilen bölücü terör örgütüne ait ağaç altı barınma alanındaki barınaklar ve yeraltı mühimmat deposu, Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 ve F-4 2020 uçaklarıyla etkisiz hale getirildi.

İHA ile gözetlenen hava taarruzları, eşzamanlı 4 hedefe yönelik gerçekleştirildi. Taarruzların ardından imha edilen mühimmat deposunda 55 dakika boyunca yangın ve patlamalar yaşanırken, bu esnada dumanlar kat kat göğe yükseldi. Taarruzlarla bölücü terör örgütüne ait çok kritik bir lojistik tesis daha etkisiz hale getirilmiş oldu. Sina-Haftanin'e yönelik ikinci taarruzda da İHA'lar ve diğer istihbarat kaynaklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda tespit edilen terör örgütü mensuplarının barındığı mağara ile yanındaki lojistik depo Türk Hava Kuvvetleri'ne ait F-16 uçaklarıyla imha edildi. İcra edilen hava taarruzu İHA ile de gözetlendi.

 

SABAH


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler