YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
F-16'lar PKK'nın mağaralarını vurdu
F-16'lar PKK'nın mağaralarını vurdu
22 Ağustos 2015 14:58
Tunceli'nin Ovacık ile Pülümür ilçeleri arasında bulunan PKK'lıların barındığı mağaralar ile teröristlere ait 3 uçaksavar bataryası, vuruldu

Tunceli'nin Ovacık ile Pülümür ilçeleri arasındaki karayolu yaklaşık 5 gündür sık sık kesen ve gece araç trafiğini engelleyen PKK'lılara yönelik hava operasyonu düzenlendi.

İnsansız hava araçları (İHA) ile PKK'lıların barındığı mağaralar ve uçaksavar bataryaları tespit edildikten sonra başlatılan hava operasyonunda, Diyarbakır ile Malatya'dan kalkan 4 F-16 savaş uçağı dün gece 03.30 ile 04.30 saatleri arasında, Tunceli ile Ovacık arasında bulunan Veng Köprüsü yakınındaki dağlık alanda bulunan teröristlere ait bir uçaksavar bataryası ile PKK'lıların bulunduğu alanları bombaladı.
 
Savaş uçakları, ayrıca Tunceli ile Pülümür arasındaki Alacık ve Büyükyurt köylerinin dağlık alanında bulunan PKK'lılara ait 2 uçaksavar bataryası ile yine teröristlerin gizlendiği mağaraları bombaladı.

Bombalanan iki bölgedeki 3 uçaksavar bataryası imha edilirken, ölen veya yaralanan PKK'lı sayısı hakkında ise bilgi alınamadı.

ba
 // mu
Bir elinde saz bir elinde uçaksavar bataryası olacak şey değil...
22 Ağustos 2015 18:24
yenı turkıye
 // yenı turkıye
allahın sever oyule bonma yagdır lesllernın gosterın bular cok dengesın kayıp yaptılar anlasınlar yeter ınsan dedık hayvanda asagı cıktılar allah orudumuza kuvvet versın...
22 Ağustos 2015 Cumartesi 16:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler