YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
‘Ezilenlerin sesi olacaktı', CHP’li işçileri kovdurdu
TBMM’de sol elini havaya kaldırarak yemin eden CHP İstanbul Milletvekili Gamze İlgezdi’nin CHP’nin yaptığı ön seçimler sırasında eşiyle aynı bölgeden aday olan Onursal Adıgüzel’i destekleyen işçileri tazminatsız işten attırdığı ortaya çıktı
‘Ezilenlerin sesi olacaktı', CHP’li işçileri kovdurdu
15 Temmuz 2015 / 01:02 Güncelleme: 15 Temmuz 2015 / 07:34

Ataşehir Belediyesi’ndeki usulsüzlük ve yolsuzlukların ortaya çıkmasıyla belediye çalışanları darp edilmeyi göze alarak STAR’a ihbar mailleri atmaya, telefonlar açmaya başladı. Mail gönderen bir Ataşehir Belediyesi çalışanı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin, seçim öncesi eşi Gamze Akkuş İlgezdi ile aynı bölgedeki CHP adaylarını da hedef aldığını söyledi.

Belediye çalışanı, Battal İlgezdi’nin eşinin telkiniyle CHP’nin 1. bölge 10. sıra adayı olan ve milletvekili seçilen Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Duygu Adıgüzel’in eşi Onursal Adıgüzel’in seçim kampanyasını destekleyen taşeron  firma çalışanlarını tazminatsız işten attırdığını öne sürdü. Battal İlgezdi’nin belediyeden eşi dışında ikinci bir milletvekili adayının çıkması nedeniyle çok kızdığı ve Adıgüzel’i destekleyenlere karşı bu nedenle tavır aldığı iddia edildi.

Tazminat bile ödemedi...

Sabah gazetesi yazarı Mahmut  Övür’ün yeğeni Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Duygu Övür’ün ön seçime girerek aday olmaya hak kazanan Onursal Adıgüzel ile evlendiğini ifade eden belediye çalışanı,  “Ön seçim zamanı Onursal Adıgüzel’i destekleyen personeller,  düşünün ki aynı partiden olunmasına rağmen işten attırıldı. Sözde ezilenlerin sesi olacak Gamze Hanım insanlara tazminat bile ödettirmedi” ifadelerini kullandı.

Seçim merkezi parası belediyeden

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen belediye çalışanı, Gamze Akkuş İlgezdi’nin belediyeye akrabalarını istihdam ettiğini anlattı. Söz konusu belediye çalışanı, ihbar mailinde şunları kaydetti:

“İlgezdi’nin bütün yeğenleri, yeğenlerinin eşlerinin Atasehir Belediyesi’nde çalışmaktadır. Yeğeni Kağan Çağlar Akkuş, İmar Müdürlüğünde sözleşmeli memur olarak başladı ve  memur  oldu. Yeğeni Çağdaş Akkuş, makam şoförü oldu. Onur Deveci, taşeronda en yüksek maaşı alır, oturur, sırf insanlara sataşır.  Kendisi ısrar ettiği için Battal İlgezdi gönlü olsun diye 1. katta kendisine 60 bin TL harcayarak radyo odası yaptı ama radyoyu açmadı. Kamu yönetimi mezunu olduğu için sözleşmeli memuriyete denkliği olmadığından kendisine ve karısına Ankara’dan bilgisayar sertifikası aldırıp sözleşmeli memur yaptılar. Başta kendi akrabaları olmak üzere bir çok kişiyi böyle sözlrşmeli memur ve kadrolu memur yaptılar. Gamze Hanım’ın seçim bürosuna yapılan masraflar, sözde Ataşehir Kriz Merkezi’nin orada bulunan deposunun çatı onarımı işi diye ihale yapıldı ve 50 bin TL gibi bir rakam seçim ofisine harcandı. Depoda çatı onarımı falan olmadı.”

KILIÇDAROĞLU: MAL VARLIĞIMI ARAŞTIRIN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisi, eşi, çocukları ve damadı dahil olmak üzere tüm ailesinin mal varlığı ve kaynağı için Meclis araştırması istedi. Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay,  Levent Gök ve Özgür Özel ile

CHP’li milletvekillerinin imzasıyla hazırlanan Meclis araştırma önergesi, TBMM Başkanlığına sunuldu. Adı yolsuzluk ve haksız kazançla gündeme gelen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de bir süre önce hakkındaki iddiaların araştırılması için savcılığa başvurmuştu.

 

STAR

 // nihat hotmail com
aradan yüz sene de geçse bu chp düzelmez kardeşim adamlar in bu adamların zihninde var kardeşim zihninde bi adam olun kardeşim bi adam olun da millet de size oy versin...
15 Temmuz 2015 08:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler