YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemlerin arkasında olan 2 ülke!
Yirmidört TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, Gezi Parkı eylemleri ile başlayan olayların arkasında iki ülkenin olduğunu söyledi. Peki hangi ülkeler bunlar?
Eylemlerin arkasında olan 2 ülke!
19 Haziran 2013 / 15:12 Güncelleme: 19 Haziran 2013 / 20:59

Yirmidört TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, Taksim'deki Gezi Parkı eylemleriyle ilgili TGRT Haber'e açıklamalarda bulundu.

Arkasında Almanya ve İngiltere var

Bulut eylemlerin geldiği noktadan, bazı holdinglerin eylemlere verdiği destekten ve dış basındaki haberlerden yola çıkarak "Gezi eylemlerinin arkasında Almanya ve İngiltere var" dedi.

Yiğit Bulut ayrıca, Cumhuriyet'in ilk yıllarından itibaren bu iki ülkenin Türkiye üzerine oyunlar oynadığını da kaydederek, "Türkiye her 10 yıllık kalkınma döneminden sonra hep bu iktidar değişimlerine maruz bırakıldı" dedi.

Menderes'e de bunu yaptılar

İşte Yiğit Bulut'un açıklamaları;

Alman ve İngilizler, onların içerideki uzantıları ile işbirliği yapmadı diye Menderes'i astırdılar. Montaj sanayinden kurtulmak isteyen Menderes'i "Sen üretici olmamalısın" diyerek astılar.

Cumhuriyet'ten beri böyle

10'ar yıllık periotlarla Türkiye bağımsızlık noktasına gidiyor diye, her zaman hükümetler üzerine oyunlar oynanmış ve iktidar düşürülmeye çalışılmıştır. Atatürk'ün 10 yıllık iktidarı sonrasında yaşananlara bakın, Menderes'e bakın ve Tayyip Bey'in iktidarına bakın. Cumhuriyet tarihinin en iyi ekonomik göstergelerini yakalayan Tayyip Bey'in iktidarını devirmeye çalışılıyor.

Medyanın yüzde 65'i Alman sermayesi

Türkiye'deki kartel medyanın yüzde 65'i Alman sermayesinin elinde. 200 yıldır İngiltere belasından Almanya belasından kurtulamadık. Şimdi düzenlenen oyunların arkasında da bu iki ülke var.

Bu bir Kurtuluş Savaşı

Montaj sanayi düzeninden kurtulamadık. İstedikleri adamı asıp istediklerini yücelttiler. Bu bir Kurtuluş Savaşı'dır, bunu herkes bilsin.

Haber7

08:06
 // Adil
Almanya'da üç milyon Türk var ama Türkiye bunu değerlendiremiyor. Bunu yapa bilsek bu devlet bize böyle oyunlar oynayamaz...
20 Haziran 2013 08:06
23:03
 // T9 sözlüğünün azizliği
Edit: ''İsterse dünyanın en büyük orduları bizde olsun'' yazacaktım. Ölsün nerden çıktı böyle....
19 Haziran 2013 23:03
21:34
 // İstihbarat
Isterse dünyanın en büyük orduları bizde ölsün, istihbarat ağımız yoksa, biz bir hiçiz. En büyük ve dev projemiz, istihbarat ağımız olmazsa, yüz köprü, yüz baraj yapsak da boş. İstihbarat, öngörü ve uzakgörü altyapımızı kurup, güçlendirmeliyiz. Pasif değil, operasyonal olmalıyız.
not: biliyorsunuz da niye yapmıyorsunuz?...
19 Haziran 2013 21:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler