YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemde yakalanan PKK'lı: Griptim, yüzümü kapattım!
Adana'da PKK yandaşlarının izinsiz gösterisinde yakalanan Mehmet Avcı suçlamaları kabul etmedi. Avcı'nın yüzünün atkıyla kapalı olmasını, "Nezle olduğumdan dolayı atkıyla yüzümü kapatmıştım" cümlesiyle açıkladığı öğrenildi.
Eylemde yakalanan PKK'lı: Griptim, yüzümü kapattım!
24 Mart 2016 / 14:01 Güncelleme: 24 Mart 2016 / 14:07

Terör örgütü PKK yandaşlarının, 31 Ocak'ta sosyal medyadan yaptığı eylem çağrısı üzerine merkez Seyhan ilçesi Gülbahçe Mahallesi'ndeki izinsiz gösteriye katıldığı iddiasıyla yakalanan ve tutuklanan Mehmet Avcı (28) hakkında hazırlanan iddianame, Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Açılan davada , "Silahlı terör örgütüne üye olma, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet, görevi yaptırmamak için direnme, tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma ve nakletme" suçlarından 29 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak Avcı'nın, tutuklandığı nöbetçi mahkemedeki ifadesine de iddianamede yer verildi.

İddianamede, Avcı'nın ifadesinde, izlemek amacıyla eylem yerine gittiğini söylediği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Yüzleri kapalı kişiler polis araçlarına taş atmaya başladı. İçlerinden biri bana 'taş topla' dedi. Yerden 2-3 taş alıp bu şahsa verdim. Ben de polis araçlarına taş attım, diğerleri molotofkokteyli attı. Ben bu şahısların yanından ayrılıp kaçmaya başladım. Polisler beni kovalayıp yakaladı. Seyretmek, eylemi organize eden kişilere kendimi göstermek için oraya gitmiştim. Korsan gösteriyi düzenleyenleri tanımıyorum."

KOMİK SAVUNMA: GRİPTİM

Gösteri sırasında gözaltına alındığında yüzü atkıyla kapalı olan sanığın, "Çoğunun yüzü kapalıydı. Yakalandığımda üzerimde kazak, kapşon kafamdaydı. Nezle olduğumdan dolayı atkıyla yüzümü kapatmıştım" sözleriyle kendini savunduğu da aktarıldı.

OLAY NEYDİ?

Gülbahçesi Mahallesi’nde 70-80 kişilik grup, yolu parke taşlarıyla trafiğe kapattıktan sonra olay yerine gelen polise ve ekiplerin araçlarına molotofkokteyli ve taş atmış, uyarıya rağmen dağılmamaları üzerine müdahale edilmişti. Kovalama sonucu yakalanan Mehmet Avcı, ekip aracına bildirilirken mukavemette bulunduğu polis memuru M.A'nın yaralanmasına da neden olmuştu.

 

AA

yurdum insanı
 // yurdum insanı
peki bu nezle olmuş etek giyen cinlerine sorun onlarda sünnet mi olmuş :)...
24 Mart 2016 Perşembe 18:22
 // Rasim DUMAN
Bu modeller boyle oluyor arkadaslar ; kimi de "firina ekmek almaya giderken" akibetine kavusuyor...Ama bir de bakiyorsunuz, cebinden havai fisekler,demir bilyeler,molotof kokteylleri cikiyor....
24 Mart 2016 18:12
 // TRABZONLU MEMIS
Nasiiiiii...
24 Mart 2016 17:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler