YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemde 12. gün
Eylemde 12. gün
26 Aralık 2009 17:00
TEKEL işçilerinin eylemi 12. gününde devam ediyor.

Sabah saatlerinde Türk-İş Genel Merkezi önünde toplanan işçilere çeşitli sivil toplum kuruluşları, memur ve işçi sendikaları ile siyasi partilerden destek ziyaretleri yapıldı.
        

İşçilere destek amacıyla Türk-İş Genel Merkezi önüne gelen Alevi Kültür Dernekleri üyesi grup adına konuşan Genel Başkan Tekin Özdil, TEKEL işçilerinin Türkiye'deki işçi hareketinin  direnişinin simgesi olduğunu söyledi. Özdil, Alevi-Kültür Derneklerinin 98 şubesi ve 112 bin üyesiyle eylemlerinin her aşamasında TEKEL işçilerinin yanında olacağını  kaydetti.
        

Alevi Kültür Dernekleri Antalya Konyaaltı şubesine mensup bir grup da, TEKEL işçilerine hediye olarak getirdikleri portakal ve limonları verdiler.  Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun ve odanın
 bazı yönetim kurulu üyeleri de Tekel işçilerine destek ziyaretinde bulundu.
        

Türkçe ve Kürtçe şarkılar söyleyerek halay çeken işçilerin eylemi akşam saatlerinde de sürdü.

TEKEL İŞÇİLERİ NE İSTİYOR?

Devlet Personel Kanunu'ndaki 4C statüsü ile çalışan işçiler, 650 TL maaşla 10 ay çalışıyor. TEKEL işçileri bu statü ile çalışmanın zor olacağını, mevcut özlük haklarıyla başka kamu kuruluşlarına nakledilmesini, kamuda sözleşmeli personel olarak çalışmayı ve 4C statüsü iyileştirilmesini bekliyor. 

4 c li lere ne olacak
 // 4 c linin adımı kaldı
halen 4 c li olanlar şu gün itibariyle 2 ay çıkışta hemde kışın ortasında...
27 Aralık 2009 00:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler