YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemcilerin sığındığı binadan neler çıktı neler!
Eylemcilerin sığındığı binadan neler çıktı neler!
11 Haziran 2013 15:40
İstanbul Valisi Mutlu, Taksim'de polise saldıran eylemcilerin sığındıkları SDP binasına düzenlenen operasyonda silah ve kesici aletler ele geçirildiğini açıkladı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, polisin Taksim'deki afiş ve flamaları toplamak için girdiği meydanda güvenlik güçlerine molotof kokteyli ve taşlarla saldıran eylemcilerin sığındıkları SDP İl Binası'na operasyon düzenlendiğini açıkladı.

Vali Mutlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Taksim'de güvenlik güçlerine saldıranların sığındığı SDP İl Binası'na düzenlenen operasyonda 70 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Operasyonda silah ile pala gibi kesici aletlerin de ele geçirildiğini bildiren Vali Mutlu, sosyal medyada polise molotof kokteyli atarken fotoğraflanan ve polis olduğu iddiaları ortaya atılan kişiye ilişkin de bilgi verdi.

Belinde silah benzeri bir cisimle fotoğraflanan kişinin adının Ulaş Bayraktaroğlu olduğunu kaydeden Mutlu, SDP'li Bayraktaroğlu'nun daha önce Devrimci Karargah operasyonunda tutuklanarak 6 ay cezaevinde kaldığını açıkladı.

Öte yandan, Vali Mutlu, Atatürk Anıtı ve Atatürk Kültür Merkezi'ndeki (AKM) flamaların indirilmesine twitter'dan da çok büyük destek veren halka teşekkür etti.

Mutlu, şu ifadeleri kullandı:

"Halkımız, Atatürk Anıtı ve AKM'deki flamaların indirilmesine twitter'dan da çok büyük destek verdi. Teşekkür ediyorum.

Fakat marjinal gruplar boş durmuyor, eylem çağrıları yapıyor. Bu gruplara karşı dikkatli ve kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz."

 

AA

16:46
 // Bu teröristlere eylemci demeyin
Bunlar resmen teröristtir. Bunlardan eylemci olmaz. Tek amaç ve hedefleri var, o da iç savaş çıkarmak. Onlar için önemli olan kan ve katliamdır. Ha ordan ha burdan, yeterki ölüm olsun....
11 Haziran 2013 16:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler