YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylemciler, Taksim'de kolları sıvadı
Eylemciler, Taksim'de kolları sıvadı
02 Haziran 2013 12:48
Günlerdir devam eden Gezi Parkı olayları nedeniyle savaş alanına dönen Taksim Meydanı, bazı gruplar tarafından belediye ekipleri beklenmeden temizlenmeye başladı.

Ellerine çöp poşetlerini alan göstericiler, yerde ne kadar çöp varsa toplamaya çalıştı.

Bir süreden beri devam eden gezi parkı olayları nedeniyle Taksim Meydanı kelimenin tam anlamı ile savaş alanına döndü. Dün polisin çekilmesi ile meydana giren kalabalık grup, sabaha kadar taksim meydanından ayrılmazken sabahın ilk ışıkları ile birlikte çevrede çöpleri toplamaya başladılar. Göstericiler, ellerine aldıkları çöp poşetleri ile atılan şişeleri ve çöpleri tek tek topladı. Belediye ekiplerinin gelmesini beklemeden çöpleri toplayan göstericiler, meydanı büyük ölçüde temizledi.

Bu arada, Gezi Parkı içinde devrilen polis ve sivil araçlarda halen oldukları yerde duruyor. Bu arada sabahın ilk ışıkları ile bastıran yağmurdan korunmak isteyen göstericiler, parkta kalan ve parçalanan çevik kuvvet polisinin minibüsüne doluştu. Taksim meydanına çıkan yabancı turistler de gördükleri manzarayı fotoğraflarken aralarından bazıları ele geçirilen çevik kuvvet minibüsüne binerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler