YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Eylem hazırlığında yakalandı
Eylem hazırlığında yakalandı
09 Mart 2012 20:36
Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili ve Basın Sözcüsü Ahmet Akkaya, Ankara Kumrular Caddesi'nde 5 kişinin hayatını kaybettiği bombalama eylemi ile ilgili yakalanan Ü.A ile ilgili bilgi verdi...

Adana Cumhuriyet Başsavcıvekili ve Basın Sözcüsü Ahmet Akkaya, Ankara Kumrular Caddesi'nde 5 kişinin hayatını kaybettiği bombalama eylemi ile ilgili yakalanan Ü.A'nın Adana'da sokak eylemlerini organize etmek üzere bulunduğu ve bu eylemlerle ilgili olarak hazırlık yaparken yakalandığını bildirdi.

Akkaya, ''Adana Emniyet Müdürlüğüne Şahin isminde bir şahsın sokak eylemlerini organize ettiği ihbarının yapılması üzerine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin belirtilen adrese giderek şahsı yakaladıklarını'' belirtti.

''Yapılan araştırmada şahsın 1988 doğumlu Ü.A. olduğunun belirlendiğini'' ifade eden Akkaya, şunları kaydetti:

''Ü.A'nın Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğinin 2012/128 numaralı soruşturma evrakında yakalamalı olarak arandığı, bu şahsın aynı zamanda Ankara Kumrular Caddesi'nde meydana gelen bombalama eyleminin şüphelisi olarak arandığının anlaşılması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçildi. Ankara'dan gelen görevlilere Ü.A. teslim edilerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma ile ilgili olarak Ankara'ya gönderildi. Adana'da sokak eylemlerini organize etmek üzere bulunan Ü.A, bu eylemlerle ilgili olarak hazırlık yapmakta iken yakalandı. Adana'daki eylemleri ile ilgili olarak Ü.A. hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca da başlatılan soruşturma halen devam ediyor.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler