YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evrenesoğlu'nun Allah'la konuşma anı! İZLEYİN
'Nöbetçi şeyh' vahiy alıp iletiyor
Evrenesoğlu'nun Allah'la konuşma anı! İZLEYİN
01 Temmuz 2009 / 16:14 Güncelleme: 01 Temmuz 2009 / 00:00

Kendini 'Allah'ın Resulü' ilan eden Mihr tarikatı lideri Evrenesoğlu'nun bir müridi için Allah ile iletişime geçme görüntüleri 'simsarcılığın da bu kadarı' dedirtiyor.


Dün tutuklanan Denizci Kurmay Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı iddia edilen 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nda "hazırda bekletilen eleman" olarak geçen Mihr Tarikatı lidedi İskender Erol Evrenesoğlu'nun internet sitelerine düşen bir görüntüsü "bu kadar olur" dedirtiyor.


VAHİY ALIP İLETİYOR!


Evrenesoğlu müridinin sorusuna cevap vermek için sözde vahiy bekliyor, 10 saniye sonra da "Ihhh" diye irkilip gelen cevabı iletiyor. Allah ile konuştuğunu ve kendisinin Allah'ın Resulü olduğunu iddia eden Evrenesoğlu, 16 yaşındaki bir müridinin kendisine yönelttiği, "Size tabiyetim kabul oldu mu?" şeklindeki soruya kameralar önünde "vahiy alıyor gibi" yaparak cevap veriyor. Evrenesoğlu kendisine gelen sözde vahy ilettiği müridinden bir de rapor istiyor.


"IHHH" DEDİ CEVABI VERDİ


Aralarına yeni katılan genç müridinin sorusuna, "bilmiyoruz" diye cevap verdikten sonra oturduğue yerde kafasını öne eğip 10 saniye kadar bekledikten sonra irkilerek doğrulan Evrenesoğlu, "Evet evladım tabiyetin kabul olmuş." şeklinde yanıtlıyor.


İŞTE O GÖRÜNTÜLER...


İZLEYEMİYORSANIZ TIKLAYIN
Videoda Evrenesoğlu'nun Allah ile iletişime geçme hareketi kadar, 16 yaşındaki müridinin sorduğu soru da dikkat çekiyor. Yeni ve genç müridin Evrenesoğlu'na sorduğu soru şöyle: "Sevgili Mehdi Efendimiz. Ben 16 yaşındayım. Rotherdam konferansında tabii oldum. Şu an edebi bir zikirdeyim ve zikrimi zevkle çekiyorum. Ama yinde de içimde bir şüphe var; tabiyetim geçerli oldu mu? diye. Henüz namaza başlamadım ama zikrimi aksatmadan hergün çekiyorum. Efendimiz lütfen bana cevap verebilir misiniz, tabiyetim kabul olmuş mu diye."


"KURAN TADINDA" KİTAP VE FOTOMONTAJLA NUR İNDİRDİ


Türkiye'ye girişi yasak olan ve başında olduğu Mihr tarikatını ABD'den yöneten Evrenesoğlu'nun başta ABD olmak üzere Avrupa ve Türkiye'de azımsanmayacak kadar müritleri var. Zaman zaman müritlerine internet üzerinden görüntülü sohbetler veren Evrenesoğlu'nun, kendisine Allah'tan Kuran-ı Kerim tadında bir kitap indirildiğini ve Allah'ın Resulü olduğuna dair iddiaları var. Evrenesoğlu Türkiye'de bulunduğu dönemlerde de Hulki Cevizoğlu'nun Ceviz Kabuğu programına çıkarak, üzerine nur indiğini belirtmiş delil olarak da fotomontaj olduğu anlaşılan resimleri göstermişti.


Haber 7GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler