YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evrak sızmalarına karşı önlem aldı
Genelkurmay, ordudan bazı evrak ve belgelerin sızması üzerine karargahta cep telefonu kullanılmasını yasakladı
Evrak sızmalarına karşı önlem aldı
04 Kasım 2009 / 13:59 Güncelleme: 04 Kasım 2009 / 14:04

Genelkurmay Başkanlığı, "AKP ve Gülen'i bitirme planı"nın ortayı çıkmasının ardından belge sızdırılmasıyla ilgili giderek artan önlemlere başvurdu. Genelkurmay karargahında cep telefonu kullanılması yasaklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, son dönemde Ordu'dan bazı evrak ve belgelerin sızması üzerine yeni önlemler almaya başlamıştı. TSK'daki iç yazışmaların, evrakların ve belgelerin elektronik ortamda güvenlikli olarak dağıtımı hedeflendiği 'Mesaj ve evrak dağıtım sistemi projesine' start verilmişti.

CEP TELEFONU KESİNLİKLE YASAK

Köstebeklere karşı önlemler yetersiz kalınca Genelkurmay acil emir çıkarttı. Artık Genelkurmay karargahında cep telefonu kullanmak kesinlikle yasaklandı. Karargah içinde sinyal kesiciler de devreye sokuldu. AKP ve Gülen'i bitirme planıyla Albay Çiçek ve TSK'daki askerlerin sorgulanma süreci, ıslak imzalı belgenin aslının ortaya çıkması TSK'da ciddi bir kaosa neden oldu. İhbarcı subayın bugün e-maille gönderdiği son andıç da bardağı taşıran son damla oldu..

ANKARA'DA HAVA BUZ GİBİ

İrticayla mücadele belgesi için "Kağıt parçası"açıklamasını yapan Org. İlker Başbuğ, yaşanan gelişmeler sonrası oldukça gergin. Dünde Erdoğan'ın sözleri üzerine Genelkurmay karargahında arka arkaya toplantılar yaşandı. Alt kademe de çok sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Arka arkaya gelen açıklamalar TSK'da sinirleri gerdi. Ankara'ya buz gibi bir hava hakim.
 Ensonhaber

gerginlik yapmaya gerek varmı
 // yiğido
şimdi ordumuzda böyle yasadışı faaliyette bulunulacak ve bu faaliyet üstü kapatılmaya çalışılacak sonrada sinir harbleriyle orduda komutanlık yapılacak ne işmiş bu iş be kanunlar askere ne görev biçmiş askerin şu anda avrupa ve gelişmiş ülkeler arenasında konumu neyse türkiyedede o olmalıdır hiç kimse o görevleri bu halkın ve ülkemizin aleyhine kullanmaya kalkmasın o göreve vatan aşkıyla yanan ve vatanını geriye götürecek adımları atma yeri değildir her...
04 Kasım 2009 15:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler