YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Evinde kalaşnikof bulundu
Tutuklanan Avcı'nın evinde kalaşnikof ve ona ait mermi bulundu
Evinde kalaşnikof bulundu
28 Eylül 2010 / 21:40 Güncelleme: 28 Eylül 2010 / 21:40

'Devrimci Karargâh Örgütü' soruşturması kapsamında hakkında verilen yakalama kararı gereği Ankara'da gözaltına alınarak İstanbul'a götürülen ve tutuklanan eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın ikamet ettiği Eskişehir Polisevi'ndeki konutundaki aramalar tamamlandı.

Avcı'nın görevi sırasında ikamet ettiği konut ile makamındaki aramalarda bir silah ele geçirildi. Avcı'nın bir yıldır ikamet ettiği Polisevi'nin bahçesindeki tek katlı ve etrafı ağaçlarla çevrili konutta kalaşnikof silah ile bu silaha ait mermi bulunduğu öğrenildi.
  

Aramalar ilk önce Avcı'nın Bursa-Ankara Karayolu üzerindeki Polisevi'nin bahçesinde yer alan tek katlı ve çevresi ağaçlarla çevrili konutunda yapıldı. Terörle Mücadele, Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile Eskişehir'den görevlendirilen iki savcı, İstanbul ve Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden polisler ile savcının da katıldığı aramalar saat 11.00 sularında başladı, akşam 18.00 sularına kadar devam etti.
 

Avcı ailesinin, eşyalarını topladığı, bir kısmını Ankara'ya taşıdığı, ancak bir kısmını ise konutta bıraktığı için koliler tek tek boşaltılıp incelendi. Makam ile konuttaki aramalarda bilgisayar, dizüstü bilgisayarı ile elektronik eşyaları ve bulunan CD'ler kontrol edildi. Bu süreçte bazı eşyalar ile belgelere el konuldu, bazıları ise kopyalandı. Kayıt yapma özelliğine sahip bazı elektronik eşyalar ile delil niteliğindeki eşyalara da el konuldu.
       

Aramalar sırasında Avcı'nın bir yıldır ikamet ettiği Polisevi'nin bahçesindeki tek katlı konutta bir adet kalaşnikof silah ile bu silaha ait mermi bulundu. Bulunan kalaşnikof silah ile bu silaha ait mermi ve diğer belgeler, özel oluşturulan polis ekiplerince bir koliye konarak İstanbul'a gönderildi.
       

Bu arada, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ekrem Aydıner de arama yapılan iki noktaya gelerek incelemelerde bulundu, çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. CHA

komedi
 // patlıcan musakka
Şaka gibi daha neler =)...
29 Eylül 2010 03:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler