YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Evet' beni kimse tutamaz
'Evet' beni kimse tutamaz
18 Ağustos 2010 08:48
'Bu akşam ölürüm, beni kimse tutamaz' parçasıyla hafızalara kazınan Murat Kekilli, referandumda 'evet' diyeceğini açıkladı.

Kekilli, daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi ve daha fazla hukuk için anayasa değişikliği paketinin umut verici olduğunu ifade etti. 
 
Anayasa değişikliği paketine sanat dünyasından birbiri ardına destek gelmeye devam ediyor. Sezen Aksu, Teoman, Metin Şentürk, Lale Mansur ve Ediz Hun gibi ünlü müzisyen ve sanatçıların ardından rock müziğinin sevilen ismi Murat Kekilli de referandumda 'evet' diyeceğini açıkladı. Daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi ve daha fazla hukuk için anayasa değişikliği paketinin umut verici olduğunu söyleyen Kekilli, "12 Eylül'de 'evet' derim, beni kimse tutamaz." dedi.

Murat Kekilli, referanduma sunulan değişiklik paketini madde madde incelediğini belirtiyor. Türkiye'nin çok zor bir süreçten geçtiğini aktaran ünlü sanatçı, anayasa değişikliği paketinin içerisinde ülkenin geleceği için güzel şeylerin olduğunu kaydediyor. İnsanların özgür, bağımsız ve egemen olmasını istediğine dikkat çeken Kekilli, değişiklik paketinin kısmen bunu sağladığına işaret ediyor. Değişiklikleri yeterli bulmadığını ancak umut verici olarak gördüğünü vurgulayarak, "Yetersiz ama umut verici olarak görüyorum. Bizim insanımız ve Anadolu üzerinde birçok oyunlar oynandığını biliyoruz. Umarım bu oyunlar bir şekilde son bulur." temennisinde bulunuyor.

Ünlü müzisyen, referandumun siyasi bir zemine çekilmek istenmesinden de rahatsız. Referandumun siyaset üstü çok önemli bir olay olduğunu dile getiren Kekilli, her insanın parti gözetmeksizin özgürce oyunu kullanması gerektiğinin altını çiziyor. Seçmenlere de oy kullanırken kendisi gibi paketi incelemeleri tavsiyesinde bulunuyor. Kekilli, şöyle devam ediyor: "Olay siyasi boyuta kaymış durumda. 'Evet' olursa başka, 'hayır' olursa başka şeklinde siyasi taraflara çekiliyor. İçeriğini anlamadan, konseptini anlamadan karar veriyorlar. Partililer bile bu şekilde davranıyor. Tasarıyı iyi incelemek gerekiyor. Bu siyasi bir olay değil, onu öyle gözlemlemek lazım. Ben inceledim ve kendime göre bir karar verdim. Toplumumuzda bireysel bilinç yok. Bu yüzden sandığa gideceğim ve vicdanım rahat bir şekilde oyumu kullanacağım." ZAMAN

 
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler