YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Etyen Mahçupyan'dan bomba iddia!
Akşam gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan'dan Gülen Hareketi'yle ilgili ilginç bir iddia geldi. Mahçupyan geçmişte yaşanan bir olayı örnek göstererek ilerde gülen Hareketi'nin ufkunun kararabileceğini söyledi.
Etyen Mahçupyan'dan bomba iddia!
06 Ocak 2015 / 09:07 Güncelleme: 06 Ocak 2015 / 09:48

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Başdanışmanı olan Etyen Mahçupyan bugünkü köşe yazısında liberallerin ve solcuların Gülen Hareketi'yle olan yakınlaşmasını "organ nakli" olarak nitelendirdi. 

Gülen Hareketi'nin 2012'den itibaren liberaller ve solcular üzerine attığı ağı toplamaya başladığını ifade eden Etyen Mahçupyan, geçmişte bir  toplantıda Gülen Hareketi'yle ilgili neler konuşulduğunu yazdı.

Mahçupyan o gün yaşanan olayı şöyle anlattı: 

Bugünün meşhur birçok liberal/sol aydınının katıldığı Mabeyin lokantası yemeğinde, bu uzun AKP tiradları sonrasında Orhan Kemal Cengiz söz almış ve mealen şöyle demişti: “Arkadaşlar, tamam, AKP bir sürü antidemokratik uygulamalar yapıyor ama herkes olan bitenin farkında. Hareketin de Hükümeti devirmeye çalıştığını biliyoruz. Bari bize numara yapmayın, ayıp oluyor…

Toplantıda Gülen mensubu üç dört kişi de vardı. Hiçbiri yorumda bulunmadı. Bütün o liberaller ve solcular da bu sözlere hiçbir şey söylemediler. Duyduklarını yutup kendi söylemlerine aynen devam ettiler. Orhan Kemal halen Bugün gazetesinde yazıyor.

Geçenlerde 17 ve 25 Aralık fezlekelerinin meslek hayatında gördüğü en somut delilleri içerdiğini söyleyip, bunların “birer darbe hazırlığı olduğu söylendi sonradan” diye yazabildi.

Ayrıca AKP’ye hitaben kaleme aldığı bir yazıda da “dürüst olun, bu toplumun önüne tam olduğunuz gibi çıkın” diyebildi. Oysa bu sözü hak edenin kim olduğunu gayet iyi bildiğini biliyoruz.

Gülen Hareketi organ nakli stratejisinde başarılı oldu. Zihinden kopan, oraya buraya savrulan kolları bacakları topladı, onları kendi zihninin uzantıları kıldı. Liberal ve sol aydınlar siyasi kişilik kaybını Gülen Hareketi şemsiyesi altında kimlikleşerek aşma uğruna, benliklerini bir ihtikârcıya emanet verdiler.

kim var?
 // akarcalı
cemaatin yanında entellektüel,aydın denebilecek kimse yok. bikaç paralı askerin yazdığı ütopik senaryolarla cemaate gaz vermeye çalışıyorlar hepsi bu. sağcısı solcusu liberali cemaatin iç yüzünü görmüş durumda....
06 Ocak 2015 Salı 14:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler