YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Etyen Mahçupyan: Zaman Gazetesi o yazımı basmadı
CNN Türk'te Aykırı Sorular'a konuk olan Etyen Mahçupyan, Zaman Gazetesi'nin bir yazısını basmadığını söyledi, o yazıda ne yazdığını açıkladı.
Etyen Mahçupyan: Zaman Gazetesi o yazımı basmadı
04 Haziran 2014 / 08:50 Güncelleme: 04 Haziran 2014 / 08:56

Zaman Gazetesi'nde 13 yıldır yazılar yazan, 17 Aralık darbe girişiminin ardından ise takındığı demokrat tutum nedeniyle yazısı haftada 3 günden 1 güne indirilen Etyen Mahçupyan, gazeteden istifa ettiğini açıklamış, son yazısını bu minvalde yazmıştı. 

Mahçupyan, CNN Türk'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına konuk oldu. Aysever'in Gülen Hareketi ve Zaman Gazetesi'yle ilgili sorularını yanıtlarken ilginç bir de bilgi aktardı.

Programda dikkat çeken bir ayrıntıda ise, Zaman Gazetesi'nin kendisine karşı aldığı tavra rağmen Mahçupyan'ın üslubunu koruduğu, gazete ve Gülen Hareketi konusunda konuşurken sözcükleri dikkatle seçtiği gözlendi. 

Gülen Hareketi'nin yaptıkları gayri meşru işler

Gülen Hareketi'nin kendisinin "gayri meşru" olarak nitelenemeyeceğini ancak, yaptıklarının "gayri meşru işler" olarak nitelenebileceğinin altını çizen Mahçupyan, kadrolaşma neticesinde Gülen Hareketi'nin artık hükümetlerle pazarlık edecek noktaya geldiğini söyledi. 

Hareketi eleştiren bir yazı yazdım, basmadılar 

Gülen Hareketi'nde yanlış yapıldığına inandığı şeyleri köşe yazısında belirttiğini söyleyen Etyen Mahçupyan, Zaman Gazetesi'nin bu yazıyı basmadığını açıkladı.

Mahçupyan, Enver Aysever'in konuyla ilgili sorusu üzerine şöyle konuştu: 

Aslında böyle bir şey oldu hakikaten. Evet yazdım. Dershaneler zamanındaydı. Böyle bir yazı yazdım. Ama bu yazıyı "isterseniz basın" diye gönderdim. Basmadılar. O yazıda, Gülen Hareketi'nin kendi bindiği dalı kestiğini söylemek istemiştim. 

Dershaneler konusunda hareketin haklı yönleri çok fazlaydı. Bunu söyleme biçimiyle, kendini haksız bir noktaya doğru çekmekte olduğuna işaret etmiştim. O zaman bunun yayınlanmasını çok uygun bulmadılar. 

 

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler