YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 237'ye yüks
Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 237'ye yüks
Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 237'ye yüks
28 Şubat 2008 / 19:03 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Genelkurmay, Irak'ın kuzeyinde icra edilen kara harekatının 7. günün planlandığı şekilde devam ettiğini açıklanırken çatışmaların sürdüğünü duyurdu. Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde icra edilmekte olan sınır ötesi harekatın 7'nci günü çıkan çatışmalarda, 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini, harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 237'a yükseldiğini açıkladı.


GENELKURMAY'DAN YAPILAN SON AÇIKLAMA


Irak'ın kuzeyinde PKK terör örgütüne karşı icra edilen sınır ötesi harekat, 7'nci gününde planlandığı şekilde devam etmektedir. Harekata katılan birliklerimiz dün teröristlerle bir bölgede sıcak temas sağlamışlar; çıkan çatışmada 7 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Başlangıçtan itibaren etkisiz hale getirilen teröristlerin toplamı 237'ye yükselmiştir. 28 Şubat 2008 günü saat 17:00 itibarıyla, birlikler sorumluluk sahalarındaki arazi arama tarama faaliyetlerine devam etmektedirler.


Birliklerimizin sahip oldukları üstün kış teçhizatı ve alınan ilave tedbirler sonucu, personelimiz olumsuz hava koşullarından etkilenmemiştir. Derinlikte belirlenen terörist hedeflerin, Hava Kuvvetleri ve uzun menzilli destek silahları ile ateş altına alınmasına ve birliklerin bütünleme ikmali ve takviye faaliyetlerine gün boyunca devam edilmiştir. Temas bölgesindeki uçaksavar mevzilerini vuran uçaklarımızın, ayrıca takviye maksadıyla bölgeye girmekte olan bir terörist grubu da etkisiz hale getirdikleri değerlendirilmektedir. Harekat esnasında Irak'ın kuzeyindeki sivil altyapının tahrip edildiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bölgede sadece PKK terör örgütünün faydalandığı ilkel altyapı tesisleri kullanılamaz hale getirilmiştir.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler