YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Etiyopya Erdoğan'ın ziyaretine hazırlanıyor
Erdoğan'ın 21-24 Ocak tarihleri arasında Etiyopya'ya yapacağı resmi ziyaret ülkede yaşayan Türkler tarafından sevinçle karşılanıyor.
Etiyopya Erdoğan'ın ziyaretine hazırlanıyor
17 Ocak 2015 / 19:16 Güncelleme: 17 Ocak 2015 / 19:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 21-24 Ocak tarihleri arasında Etiyopya'ya yapacağı resmi ziyaret ülkede yaşayan Türkler tarafından sevinçle karşılanıyor. Başkent Addis Ababa'nın en işlek caddesine Erdoğan'ın posterleri asıldı.

1-604.jpg

Altında İngilizce ve Amharikçe olarak "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Etiyopya'ya hoş geldiniz" yazılı posterin üzerinde Türk ve Etiyopya bayrakları yer aldı. Ziyaret dolayısı ile posteri yaptırdığını söyleyen işletme sahibi Ramazan Gök, "Cumhurbaşkanımız'ın Etiyopya'ya yapacağı ziyaretten çok memnun olacağız. Bugün birlik ve beraberliğe en çok önem verdiğimiz zaman. Ben her şeyin güzel olacağına inanıyorum. Tekrar Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a "hoş geldiniz" diyorum. Ziyaretin burada yaşayan Türkler olarak iyi geçeceğini umuyorum" dedi.

2-275.jpg

Erdoğan'ın Etiyopya'ya yapacağı ziyaretin bu ülkede bulunan Türklere ayrı bir güç vereceğini söyleyen Ahmet Çakır adlı işadamı da şöyle konuştu:

"Erdoğan'ın ziyareti bizi ayrıca sevindirmektedir. Cumhurbaşkanımızın, Etiyopya makamları ile görüşmesi de bizim burada yaşadığımız bazı sıkıntıları ortadan kaldıracaktır. Bu nedenle ziyaret bizim için önemli. Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız."

Etiyopya'da sondaj işi ile uğraştığını belirten Taner İncekara ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Etiyopya ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Ziyaretin ekonomik, politik ve ticari olarak önemi var. Ziyaretin ekonomik önemi, bu ülke ile işbirliğinin artması ve başka Türk işadamlarının da buraya gelerek mevcut Türk işadamları ile güç birliğini arttırması, bizim için çok büyük önem arz ediyor" görüşünü dile getirdi.

20:37
 // burhan
rabbim ummete sahip cikan syn..erdogana hay..uzun omur versin yeni turkiye yolunda osmanli ufukta hayirli olsun...
17 Ocak 2015 20:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler