YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ethem Sarısülük'ün cenazesinde olay
Ankara'daki Gezi Parkı'na ilişkin eylemlerde yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün cenazesinin, Kızılay'a götürülmesine izin verilmedi.
Ethem Sarısülük'ün cenazesinde olay
16 Haziran 2013 / 14:08 Güncelleme: 16 Haziran 2013 / 14:26

Sarısülük'ün cenazesi, ailesi, yakınları ve çeşitli siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de bulunduğu bir grup tarafından Batıkent'teki Pir Sultan Abdal Cemevinden sabah saatlerinde alındı.

Çankaya Belediyesinin cenaze aracına konulan Sarısülük'ün cenazesi, ailesi ve gruptakiler tarafından eylemde yaralandığı Kızılay'a götürülmek istendi. Cenaze aracının ve gruptakilerin bulunduğu otobüsler, İstanbul yolunun Batıkent kavşağındaki Jandarma Bölge Komutanlığı önünde polis tarafından durduruldu. Yakınlarının yanı sıra CHP Ankara Milletvekili Levent Gök'ün de aralarında bulunduğu grup, polis ile görüşerek cenazenin Kızılay'a götürülmesi için yolun açılmasını istedi. Yapılan görüşmelerin ardından, bazı grupların yasa dışı gösterilerde bulunmaya çalışması dolayısıyla polis tarafından Kızılay'a götürülmesine izin verilmeyen Ethem Sarısülük'ün cenazesi, yeniden cemevine getirildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler