YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ethem Sarısülük’ün ailesinden tepki
Ethem Sarısülük’ün ailesinden tepki
25 Haziran 2013 15:12
Başkent’te Gezi Parkı protestolarında vurularak ölen Ethem Sarısülük’ün ailesi, Sarısülük’ün ölümüne neden olduğu iddiasıyla mahkemeye sevk edilen polis memurunun serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

Sarısülük’ün ailesi KESK Ankara Şubeler Platformu, DİSK, TMMOB, ATO, Türk Diş Hekimleri Birliği ve TÜRK-İş Sendikal Güçbirliği, Mülkiyeliler Birliği binasında basın toplantısı düzenledi. KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mevlüt Çakmak, “Şiddetin gerçek sorumlularının verdikleri hukuka aykırı emirleri uygulayan görevlileri aklayarak içinde bulundukları sorumluluktan kurtulabileceklerini zannetmesinler” ifadesini kullandı.

Sarısülük ailesinin avukatı Kazım Bayraktar ise, “Artık adalet beklemiyoruz. Ortada ne saygı duyulacak bir yargı ne de sığınılacak bir hukuk vardır” diye konuştu.

Ethem’in kardeşi İkrar Sarısülük ise, hukuk mücadelelerini sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti. Anne Sayfı Sarısülük ise yarın saat 13.30’da Ankara Adliyesi’nde “Ya gözaltına alınan ve tutuklananları bırakın ya da ben de aynı suçu işledim beni de gözaltına alın” diye suç duyurusunda bulunacağı kaydedildi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler