YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ethem Sarısülük olayında flaş iddia
Ethem Sarısülük olayında flaş iddia
18 Temmuz 2013 15:25
Kızılay Meydanı’ndaki gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ölümüyle ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

Kızılay Meydanı’ndaki Gezi Parkı gösterileri sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ölümüyle ilgili video kayıtlarını inceleyen bağımsız bilirkişiler, göstericinin üzerine yürüyen polis memurunun sağ elindeki silahın gözle görüldüğünü iddia etti.

Taksim Gezi Parkı’nda başlayan olayların ardından Kızılay Meydanı’ndaki gösteriler sırasında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ölümüyle ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Ethem Sarısülük’ün ağabeyi Mustafa Sarısülük ve avukat Kazım Bayraktar, Mülkiyeliler Birliği’nde basın toplantısı düzenledi. Ethem Sarısülük’ün ölümüyle ilgili başından itibaren ailesi olarak objektif olmaya çalıştıklarını belirten Mustafa Sarısülük, kardeşinin ölümüyle ilgili yer alan görüntüleri bağımsız bilirkişiler tarafından tekrar incelendiğini söyledi. Sarısülük ailesinin avukatı Kazım Bayraktar ise, bağımsız bilirkişiler tarafından incelenen görüntülerle ilgili raporları açıkladı. Raporda bir polis memurunun ateş ettiği sırada taksi durağının arkasında 6 polis memurunun sayıldığını belirten Bayraktar, “Polis memuru yerdeki göstericinin üzerine yürüyor. Göstericinin üzerine yürüyen polis memurunun sağ elindeki silah gözle görülüyor. Polis memuru yerden kalkmaya çalışan göstericinin üzerine doğru koşmaya devam ediyor. Polis memuru elindeki silah ile havaya ateş etmeye başlıyor ve bu sırada Ethem Sarısülük yere düşüyor. Görüntülerde de bu şekilde ve raporlarda da böyle geçti. Polise olaylar sırasında herhangi bir taş ve cisim isabet etmiyor” diye konuştu.

Raporların mahkemeye sunulacağını belirten Bayraktar, dünyanın ünlü bilirkişi heyetini de bu görüntüleri inceleteceklerini söyledi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler