YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Etek giydi ,eşarp taktı!
Adana'da, KCK operasyonlarını protesto eden grupta polise taş atan 14 yaşındaki H.N., tanınmamak için etek giyip eşarp taktı, ancak yakalanmaktan kurtulamadı. Polis, H.N.'yi ve aynı şekilde giyinen 3 eylemciyi gözaltına aldı.
Etek giydi ,eşarp taktı!
20 Aralık 2011 / 09:31 Güncelleme: 20 Aralık 2011 / 09:31

Adana’da, terör örgütü yandaşlarının korsan gösterisinde polise molotof kokteyli, taş ve havai fişeklerle saldıran göstericiler tanınmamak için etek giyip eşarp bağladı...

PKK’nın gizli şehir yapılanması olan KCK’ya yönelik operasyonları protesto eden BDP, önceki gün Seyhan’da yürüyüş yaptı. Olaysız geçen yürüyüşün ardından yüzleri maskeli yaklaşık 100 kişilik grup, ara sokaklardan çıkarak bölgede güvenlik önlemi alan polislere molotofkokteyli, taş ve havai fişeklerle saldırdı. Obalar Caddesi’ni trafiğe kapatan göstericiler arasında etek giyip başlarına eşarp bağlayan kişiler dikkat çekti.

Altından erkek çıktı

Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şubesi ekiplerinin grubu dağıtmaya yönelik müdahalesinde etekli ve başı eşarplı 4 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin erkek olduğu belirlendi. Gözaltına alınan şüphelilerden H.B.’nin sorgusunda, “Polis, gösterilerde kamera ve fotoğraf çekiyor. Görüntü vermemek ve eşkalimizi gizlemek için bize etek giyip başımızı eşarpla örtmemizi söylediler” dediği öğrenildi. Hırsızlık ve adam yaralamak suçlarından poliste kaydı bulunan H.B. ile 3 şüpheli, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. (Vatan)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler