YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Et ihalesi iptal edildi
Et ve Balık Kurumu (EBK) Yönetim Kurulu, canlı kasaplık sığır alımı ihalelerini, ''serbest rekabet şartları oluşmadığı'' gerekçesiyle iptal etti.
Et ihalesi iptal edildi
06 Mayıs 2010 / 18:40 Güncelleme: 06 Mayıs 2010 / 19:22

Tarım ve Köyişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlığın, son günlerde et ve et ürünleri piyasasında yaşanan gelişmeler üzerine fiyat istikrarı sağlamak amacıyla bir dizi önlemi hayata geçirdiği kaydedildi. Bu önlemler çerçevesinde; 4 ve 6 Mayıs 2010 tarihlerinde Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğünün de, uluslararası piyasalarda iki ayrı ihaleye çıktığı ve katılımcılardan fiyat teklifleri aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, şöyle denildi:

''Ancak, dünya piyasa koşulları dikkate alındığında, her iki ihalede de serbest rekabet şartlarının oluşmadığı görülmüştür.

Bu nedenle 4 ve 6 Mayıs 2010 tarihlerinde yapılan Canlı Kasaplık Sığır Alımı İhaleleri, Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulunca iptal edilmiştir.

Halkımızın hem kaliteli hem de ucuz et ve et ürünleri tüketmesinin takipçisi olan Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığıyla en kısa sürede yeniden ihaleye çıkma kararı almıştır. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler