YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Esnafın darbettiği çocuğa Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hediye
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Kemeraltı İpek Pazarı Caddesi'nde bir esnafın darbettiği 6 yaşındaki Suriyeli çocuğa bisiklet hediye etti. Bana hediye gönderdiği için Cumhurbaşkanı'na teşekkür ederim. Hasan, "Ben, o adamı bağışladım" dedi.
Esnafın darbettiği çocuğa Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hediye
12 Mart 2016 / 21:46 Güncelleme: 12 Mart 2016 / 22:21

İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, önceki gün bir esnaf tarafından darbedilen çocuğun Suriyeli Hasan Hantumani olduğunu ve ailesiyle Murat Mahallesi'nde bir evde kaldığı tespit etti. 

Annesiyle ifadesi alınmak üzere polis ekiplerince Çocuk Şubesine götürülen çocuk, işlemlerinin ardından yine ekiplerce evine getirildi. 

İzmir Valisi Mustafa Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hiçbir şiddet olayın kabul edilemeyeceğini söyledi. 

Olayın yaşandığı bölgedeki vatandaşların çocuğu darbeden kişiye tepki gösterdiğini anımsatan Vali Toprak, "İzmir'in genel hali ve uygulaması barışı, hoşgörüyü, sahiplenmeyi, sevgiyi, saygıyı kendi içerisinde yaşamak ve yaşatmaktır. 

Dolayısıyla oradaki tekil bir olayın, hiçbir şekilde İzmir'de olanlara ne de konuk olarak bulunanlara gösterilmesi mümkün değildir" dedi. 

Vali Toprak, Hasan'ın korktuğu için ailesinden olayı gizlediğini, emniyet ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ekiplerinin çalışmaları sonrasında tespit edildiğini anlatarak şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ailemize geçmiş olsun duygularını ve selamlarını getirdik, aynı zamanda da Sayın Cumhurbaşkanımız adına bir bisikleti Hasan'a ve ailesine teslim ettik. Hasan, bu bisiklete güvenli bir şekilde binecek. Ailemize de tüm ailelere yaptığımız gibi dikkatimizi ve ilgimizi göstermeye devam edeceğiz."

"Ben onu bağışladım"

Suriyeli Hasan da orada mendil sattığını ve motosiklete dokunduğu için darbedildiğini ifade ederek "Çok korktum, kimseye bir şey anlatmadım. Bana hediye gönderdiği için Cumhurbaşkanı'na teşekkür ederim. Ben, o adamı bağışladım" dedi.

Polis ekiplerinin evlerine gelerek olayın görüntüleri gösterene kadar Hasan'ın kendilerine hiçbir şey anlatmadığını ve durumdan haberdar olmadıklarını aktaran anne, "O adamın da bizimki gibi çocukları vardır. 

Allah, o adamı ıslah etsin, çocukları var diye bir şey demedim, onu bağışladım. Devlet onu bağışlarsa devlete de teşekkür ederim" diye konuştu. 


AA

Fütüvvet
 // Rasim DUMAN
Ah Hasan, sen 6 yaşındasın ama, senin izhar ettiğin âlicenab tavrı ve serdettiğin sözleri, birçok "büyük" anlayamaz maalesef. Seni merhametsizce ve insafsızca darp eden "nâdan"ı bağışlamışsın ama, ben bağışlamıyorum. O hareketleri bana yapsa idi, belki bağışlardım, lâkin, 6 yaşındaki bir çocuğa - üstelik te, bizim misafirimiz sayılan bir çocuğa - el kaldıranı bağışlamam! Sen ona insanlık dersi verdin, ama o bu dersi aldı mı, hiç zannetmiyorum....
13 Mart 2016 Pazar 03:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler